Go Ahead Eagles печелят страхотен мач срещу RKC, победителят от мача за Ledberg след световния гол на Kramer | Холандски футбол

Go Ahead Eagles свършиха отлична работа и сега изглеждат в безопасност. Допълнителният мач срещу RKC Waalwijk беше спечелен с 3-2 с късен гол, отбелязан от шведския нападател Исак Лидберг.

Go Ahead Eagles и RKC трябваше да се изправят един срещу друг в петък, 10 март в Девентер, но след това не можаха да играят заради снега. Повече от месец по-късно феновете на Adelaarshorst продължаваха да играят страхотно, сега, когато пролетното слънце бавно залязва.

Не беше толкова невероятно като 4-5 в квалификацията на 28 май 2019 г., но вечерта също беше забавна в Девентер. Това започна в началото на мача с две възможности за напред, но RKC поведе осем минути по-късно. След далечен удар на вратаря Етиен Вайсен, Мишел Крамер получи топката в краката си чрез Матс Сентгенс и с красив удар от около 45 метра победи Джефри де Ланге, вратаря на Go Ahead Eagles: 0-1.

Домакините се съвзеха бързо и вече водеха с 2-1 в средата на първото полувреме. Петнадесет минути по-късно халфът Евърт Линторст отбеляза изравнителния гол с компактен удар отляво, а осем минути по-късно десният бек Матс Дегъл направи 2-1 с превъзходно удар от воле. Със съотношение на шансовете 13-1 (7-1 за гол) на полувремето, Go Ahead можеше да стигне по-далеч преди почивката, но Вайсен предотврати повече голове срещу него въпреки яркото, ниско слънце в наказателното му поле.

Забавлявайте се с победителя в мача Исак Лидберг и неговите съотборници от Go Ahead Eagles. © ANP

Крамър бе вкарал всичките си първи 10 гола за сезона във Ваалвайк, но тази вечер високият 1,96 м нападател от Ротердам беше в блестяща форма. И с малко късмет той получи топката в краката си десет минути след почивката и вкара втория си гол за вечерта: 2-2.

READ  Програма: Шест клуба все още са в надпреварата за промоция в Ередивизия

Дълго време след това изглеждаше, че ще завърши наравно, въпреки че Go Ahead получи някои добри шансове чрез Bobby Adekanye и Bas Kuipers, между другото. Така че със сигурност не беше незаслужено резултатът да падне до 3-2 в 95-ата минута.Победният гол отбеляза шведският нападател Исак Лидберг, който малко преди това се справи с Вайсен с плъзгащ се трактор. Ударът му с глава все още можеше да бъде спрян от ъглов удар, но Лидберг продължи да подава топката при отбитата топка.

Продължавайки безопасно напред, RKC остава на осмо място

Go Ahead Eagles вече са на единадесето място с 33 точки, осем точки зад шестнадесетия FC Emmen. Във всеки случай директното изпадане със сигурност вече не е възможно за клуба от Девентер, тъй като представянето след зимната пауза беше малко по-слабо. РКЦ все още е в надпреварата за място в европейските квалификации по футбол. Отборът на треньора Йозеф Йостинг, който през лятото ще напусне ФК Твенте, заема осмо място с 38 точки. Девет поставеният Хееренвеен също има 38 точки, което прави тима на Кеес ван Вондерен основният претендент за билета за плейофите.

RKC можеше да използва допълнителната точка, за да се бори за плейофите, но лидерът Мишел Крамър (34) беше реалист след това. , това може да се случи. Не можем да очакваме да продължим да печелим. Go Ahead заслужиха победата тук, те всъщност бяха по-добри за деветдесет минути. „Те бяха по-добрият отбор, така че заслужават тези три точки“, каза Крамър след това. „Какво мисля за този гол след осем минути? Говорих за това с Джориан Гари миналата седмица. Той трябваше да стреля от разстояние, но тогава той отговори, че аз трябваше да го направя първи. Направих го сега, така че Любопитен съм какво ще направи Джориан срещу Аризона в неделя“, завърши Крамър с намигване в интервюто си за ESPN след това.

READ  Верстапен вече има решение за това, когато Mercedes е по-бърз: „спирачка по-късно“

С 12 гола Крамър е само на две зад Хави Симонс и Тасос Дувикас, които са най-добрите голмайстори във Висшата лига. На всички клубове остават пет мача от надпреварата след тази вечер.

Мишел Крамър вкара първите си два гола като гост за сезона тази вечер, първия дори с красиво воле от около 45 метра. © ANP

Програма, резултати и класиране във Висшата лига
В нашия Център за мачове можете да видите пълната програма на следващия кръг в Ередивизи, класирането и всички резултати от изиграните срещи. По-долу можете да гледате всички наши видеоклипове за холандския футбол.