Lange Men все още не са сигурни за четвъртфиналите на VNL поради почивен ден срещу България

Холандия започна мача с разпределение на Везел Кейминг, с капитан Нимир Абделазиз по диагонала, Маартен ван Гардерен и Гийс Зорна на позицията на подаващия, Дуан Вилтенбург и Фабиан Блек в средата и Роберт Андринга като либеро.

Силно начало
Нимир даде тон с атакуващ резултат и два трудни аса (3-0). Но България дойде бързо и обърка Холандия с разни служби. Страничният аут не протече гладко за оранжевите, като България поведе в средата на първия сет. Дефицитът изглеждаше 14-18 за известно време, но за щастие Холандия Нимир беше позволено да си върне точката след добро спасяване. След това Нимир изтегли отбора си назад и спря младия талант Николо (17-17) чрез убийствен удар. Черните най-накрая спечелиха при сервис на Зорна (20-18), а оранжевите поеха инициативата. Над двадесет Холандия не направи луди неща и след грешка на българския диагонал спечели първия сет (25-22).

Българите идват
Плавният сервис на България свърши добре работата си във втория сет и Бени Дуинстра се изправи срещу Ван Гартерен при 4-8. След убийствени блокове на Зорна и Вилтенбург и контраатака на България, резултатът стана 4-11 и Пиаца пусна Майкъл Паркинсън за Вилтенбург. Холандия се бореше, но така и не се доближи. След това България вкара гол с подреждане в средата (13-20) и очевидно сетът беше 1-1. Резултат от сет: 16-25.

Българите продължават поредицата
В третата рота високите мъже не можеха да изправят гърбовете си. Третият сет започна слабо и след три грешки в атаката Пиаца беше принуден да вземе тайм-аут при 0-4. Всичко се обърка и при 0-6 Freak de Weijer влезе в Keiming. Той намери средата на няколко пъти, но България отново овладя при 8-12. Холандия изглеждаше, че се е доближила с добра точка от Дуинстра (18-19), но друг килблок от българина Гоце направи разликата. България поведе с 1-2 при резултат 21-25.

READ  Белгия и България са изравнени една срещу друга в Обединената купа по тенис

Последният удар за високите мъже
Паркинсън излезе на корта в четири сета и с добра атака счупи четири български точки (1-5). В продължението оранжевите не успяха да удържат българските външни нападатели и при 12-17 войната изглеждаше вече приключила. Въпреки това холандците се бориха и силният Андринга и добрата игра в блокиране и защита доведоха Високите мъже близо няколко пъти. След красиво рали, Zorna направи добър удар и отново даде надежда на Холандия (17-19). Резултатът беше 20-20, но за съжаление Нимир не успя да отбележи след няколко обикновени настройки. Българите отново се изчерпаха и 21-24 беше ас, който реши мача срещу оранжевите (21-25).

Лош ден за оранжевите, след силна серия във VNL те сега се нуждаят от поне точка от мачовете срещу Полша и Италия, за да се класират за четвъртфиналите на VNL. В противен случай конкуренцията (Иран, Словения, Аржентина и Сърбия) ще трябва да загуби точки, за да стигне до Болоня.