NAC започва карнавала с третата си поредна победа | NAC

Карнавалът в ‘t Kielegat започна добре. Изглеждаше, че NAC трябваше да се задоволи с равенство с Айндховен за дълго време, но късните удари на Ралф Сондженс и Кай де Рой доведоха до третата им поредна победа в лигата с 3-1.

Всички съставки бяха там в петък, за да направим една прекрасна вечер. За първи път от много време на стадион Rat Verlegh е напълно разпродаден. Над осемнадесет хиляди души на трибуните, повечето от тях облечени, за да изживеят една незабравима карнавална вечер по-късно. Атмосферата беше страхотна преди мача.

Но какво не е наред. Треньорът Едуин де Грааф пожертва Кай де Ройг след разочароващите му изяви през последните седмици и избра Питър Кестенс пред крилото. Придържайте се към неговата система 3-2-3-2. Въпреки това не прилича на нищо. Йонг ПСВ, 10-и в Първа дивизия, беше най-добрият и най-опасният отбор, когато ставаше дума за футбол. Петнадесет минути по-късно вратарят Ник Олег трябваше да извади топка от кръстовището.

Ранна интервенция

Това беше предвестник на предстоящите неща. Jeremy Antunes даде на гостите заслужена преднина в 25-та минута с лесно подаване през центъра. Novel Banes поправи щетите (1-1) след пет минути, но de Graaf беше дълбоко недоволен. Той веднага изведе Сабър Агусел встрани и се върна във формацията с четирима защитници: Робин Легон стана ляв бек, а Дион Малоун продължи да играе десния бек.

Но през първото полувреме беше необходима звучна реч, защото Юнг Айндховен не поведе по средата на пътя, може да се нарече малко чудо. Саймън Кълън и Исак Папади (16) бяха доста близо до 1-2. Нещата не се подобриха през второто полувреме. Беше като гледане на шах. NAC не може да се превърне в заплаха.

READ  Крей Джуниър избухна в смях след Фейенорд

Seuntjens

20 минути преди края влязоха треньорът Езечел Панзузи и де Ройг. Парти вечерта сякаш започна с малко алкохол, но десет минути преди края, NAC поведе от нищото. Центриран пас на Малоун завърши с главата на Ралф Сюнггенс: 2-1. Роденият от Бреда отпразнува важния си гол за неистовия отбор на B-Side.

Беше вълнуващо до последния съдийски сигнал и Олег трябваше да спасява нещата отново след 2-1 и отново имаше значение. В последната минута Де Ройг (подаден от Борис ван Шопен) направи 3-1. Това не беше топъл мач, но след трета поредна победа в лигата, партито можеше да започне в ‘t Kielegat.

NAC настройка: маслина; Малоун, Адело, Пакър; Кестенс (70. Де Роой), Агугил (30. Лигеон), Сондженс, Кагро, Веланас; Хилтерман (80. ван Шопен) и Банес (70. Панзуци).