NAC Breda отбелязва минимален напредък след емоционална плейофна вечер срещу MVV| Холандски футбол

NAC пътува до Маастрихт с добри документи за връщане в първия кръг на плейофите. У дома тимът на Бреда беше много по-силен от МВВ, но остана при 1-0. Вечерта е посветена на починалия член на клуба Ханс ван ден Донген.

На човешко ниво това беше много мрачна седмица за NAC. В събота клубната икона Ханс ван ден Донген почина неочаквано на 61-годишна възраст. Бившият играч с 361 мача на брояча все още работеше за клуба и затова смъртта му беше тежка.

На спортно ниво трябваше да очакваме с нетърпение началото на плейофите. Но по топъл начин загубата на Дунга беше широко обсъждана през целия мач. В основната сграда беше оформен мемориален кът, а привържениците разнесоха красиви знамена в знак на почит. Минутата мълчание беше покъртителна.

Едноминутно мълчание от Ханс ван ден Донген. © Pro Shots / Марсел ван Дорст

След това стартирайте NAC от първите блокове. Стадионът не беше напълно разпродаден, но кипеше както никога досега. Отборът на Бреда веднага атакува MVV. Това създаде шансове за Уди Виланас, контузената резерва Елиас Мар Омарсон и Хавиер Файт, който бе предпочитан пред Каспер Старинг.

Не винаги беше добре, но беше емоционално. НАК доминираше и стана особено опасен за фланговете. Особено Бойд Лукасин имаше вкус. MVV не получи шанс. Така че резултатът 1-0 след четиридесет минути се дължи. Вилянас замени заслужена дузпа.

След почивката НАК започна да търси втория гол, който изглеждаше като след час игра. Юрт ван дер Санде поведе с глава след асистенция на Чарлз Йсая Херман (който замени контузения Виланас след 50 минути), но в навечерието на попадението бе открита засада. Знамето се вдигна и видео асистент-реферът го наблюдаваше: Няма гол.

READ  Победител в етапа и важна връзка Reusser вече не започва турнето след падане

След това последва красив момент. В 61-ата минута отново се заговори за смъртта на ван ден Донген. Целият стадион ръкопляска, а реферът Алекс Бос спря да свири и ръкопляска.

Аплодисменти за Ханс ван ден Донген.
Аплодисменти за Ханс ван ден Донген. © Pro Shots / Марсел Ван Дорст

За момент беше шок, когато MVV стигна до равенство 1-1, напълно от нищото, но флагът също се вдигна с този гол. Освен този момент НАК просто остана прав и имаше шансове за отбелязване на втори гол. Но Езекиел Панзузи стреля два пъти. В резултат на това резултатът остана 1-0, което NAC всъщност беше много любезно към MVV. Обратно в Маастрихт в събота. Победителят отива на полуфинал срещу FC Emmen.