Reborn van de Zandschulp има силен старт на US Open и може да срещне Alcaraz във втория кръг

Бутик от Zandschulp

Новини Спорт

Ботик ван де Зандшулп стигна убедително до втория кръг на US Open. Холандецът беше вътре Прави набори Твърде силно за канадеца Денис Шаповалов: 6-4, 7-5, 6-4.

Така Ван де Зандшулп потвърждава добрата си форма: той каза по-рано във вторник, че се чувства добре. Той го показа и на твърдите кортове в Ню Йорк: холандецът, класиран на 74-о място в световната ранглиста, беше силен в своите сервиси и направи много по-малко ненужни грешки от опонента си (33 срещу 52).

В следващия кръг Ван де Зандшулп ще се изправи срещу победителя от мача между Карлос Алкарас и Ли Ту. В предишните две издания на US Open Ван де Зандшулп не успя да стигне до втория кръг, а през 2021 г. стигна до четвъртфиналите.

Силен старт

След като загуби първите две точки в мача на сервис на Шабалов, Ван де Зандшулп показа, че е в добра форма. Той направи някои грешки и спечели точки в точния момент. Той спечели първия сет с 6-4.

Тогава вторият сет се оказа решаващ за развоя на мача. Двамата играчи дадоха малко един на друг и бяха близки дълго време. Четвъртият гейм в този сет беше показателен, след като Шабалов хвърли ракетата си на земята, след като загуби точка за пробив, но спечели същия мач.

Въпреки това Ван де Зандшулп остана спокоен, пробивайки канадеца по-късно в сета и в крайна сметка спечели със 7-5. Тогава играчът на Вагенинген спечели и тромавия финален сет (6-4), достигайки до втория кръг в Ню Йорк за трета поредна година.

READ  Лацио укрепва второто място в Серия А, Дезирес завзема водеща роля в Кремонезе | футбол