Remco Evenepoel не може да пропусне финалната победа на Vuelta, впечатлява Thymen Arensman още веднъж | Вуелта Циклиста в Испания

Трети успех на КарабазRemco Evenepoel беше близо до спечелването на общата победа на Vuelta. Белгиецът от Team Quick-Step Alpha Vinyl успешно защити червената фланелка на капитана на Етап 20, планински етап с пет изкачвания по пътя. Планинският крал Ричард Карапаз постигна успеха си в третия ден на Vuelta a España. Тимен Аренсман пресече финалната линия на второ място.

Утре е последният етап в Мадрид. Аренсман е номер шест в генералното класиране. 22-годишният холандец вече спечели етапа Queen до Сиера Невада.

Двадесетият етап обхваща 181 километра от Moralzarzal до Puerto de Navacerrada. Роберт Гесинк, който беше хванат на последния километър в четвъртък от Евенбюл и най-близкия му нападател Енрике Мас, се настани в ранната почивка, заедно с Карапаз, Винченцо Нибали, Алехандро Валверде, Луис Менгес и Серхио Игита, наред с други.

По пътя Карапаз получи планинската риза. Той нападна олимпийския шампион от Еквадор на последното изкачване Пуерто де Котос и взе Игита. Но на заден план групата на фаворитите се приближи. Нямаше атака от мас. Испанецът се задоволи с второто място в генералното класиране, след като преди това показа, че Евенепол следва плавно след ускорение.

Точно преди срещата на върха на Пуерто де Котос, Карапаз продължава соловата си кариера. В последните сравнително равни шест километра Карабаз издържа, въпреки че Айнзман, който се отдалечи от групата на фаворитите, все още е близо. Холандецът блокира на осем секунди от победителя за деня. Точно след това Evenepoel пресече финалната линия, аплодирайки. Белгиецът трудно би могъл да пропусне първата си обща победа в голяма обиколка, като се очаква само последният етап.

READ  Барселона страда от болката и трудностите да преодолее кандидата за изпадане Валенсия | чужд футбол

Белгия има още един победител в Гранд Тур

Белгия трябваше да чака 44 години, за да спечели Голямата обиколка. Йохан де Мойнк спечели Giro d’Italia през 1978 г. Evenepoel е известен от години като супер талант. Така че той е преминал категорията на обещанието.

Evenepoel вече записа някои страхотни победи сред професионалистите. Той спечели Класика Сан Себастиан през 2019 г. и тази година. Този сезон той беше и най-добрият играч на годината в Лиеж-Бастон-Лиеж Класик. Evenepoel спечели два етапа от тази обиколка на Испания.

Ричард Карабаз празнува успеха си трети ден.

Ричард Карабаз празнува успеха си трети ден. © AFP

Remco Evenepoel след завършване.

Remco Evenepoel след завършване. © БЕЛГА

Вижте всичко за Vuelta тукс последните новини, представени истории, колони, видеоклипове, подкасти и всички резултати и класации.