Вилем II Шампион на дивизията Кухненски шампион

Вилем II стана шампион на Първа дивизия за четвърти път в историята на клуба в петък вечер. По-рано повишеният отбор спечели с 3-2 над Телстар в последния кръг на сезона. 21-годишният Ринго Муърфийлд отбеляза победния гол. Вилем II е на първо място с четири точки повече от Гронинген, който продължи напред тази вечер.

„Чувствах се по-нервен миналата седмица, отколкото днес“, каза треньорът на Вилем II Питър Маес. „Получихме промоцията, успяхме в мисията си. Но все още имаме за какво да се борим, което е титлата в KKD. Ако това не е достатъчна мотивация, не знам какво е.“

Въпреки че мотивира отбора, Вилем II изостана след половин час игра. Джей Кройвър вкара първия си гол в професионалния футбол в последния ден от сезона. След добра работа Кейн Зеедорф подаде топката, но топката отиде към вратата на Вилем II чрез Тилбергер. Вратарят Джошуа Смитс не успя да овладее топката и Кройвер изби отбитата топка. Не спря дотук. Имайте предвид, че Фриек Херкенс увеличи преднината с автогол. Херкенс прати топката във вратата след центриране на Томас Удай Коти.

Още през второто полувреме

След почивката отборът на Брабант трябваше да се заеме с работата. Проработи. Вилем II направи 1-2 след само две минути. Тийс Оостинг сви топката в далечния ъгъл. След това Вилем II успя да вкара още два гола, но и двата бяха отменени поради засада.

Междувременно Рода губеше с 2-0 на другия терен, истинска благословия. В случай на поражение от Лимбургер, победа за Вилем II нямаше да е необходима за шампионата. Това не спря Роб Незет, който току-що влезе. Левият бек нахлу и изравни. Отборът не се задоволи с равенство. Ринго Муърфийлд отбеляза победния гол в продълженията, след което феновете нахлуха на терена.

READ  Предполагаем състав на Фейенорд: Барт Нюкооп губи титулярното си място

Последният мач на капитан Херкенс

За Фрик Херкенс това бе последният му мач за Тилбург. 34-годишният защитник изигра единадесет сезона и над 200 мача за Тилбург. По-рано Херкенс обяви, че ще прекрати кариерата си след този сезон.

Това не беше най-щастливото сбогуване, така че Херкенс си отбеляза автогол. За щастие на клубния герой, в крайна сметка това нямаше значение. Шампионатът съществува. Той отпразнува втората си шампионска титла с клуба на плещите на феновете. В първия си сезон с Willem II, Hjerkens също стана шампион с Willem II.