„Надявам се, че е станало трудно…

Новият треньор на Фейенорд Браян Бриск сигурно е гледал вчерашните мачове от Европейското първенство с капки пот по ръцете му. Датчанинът видя и Дейвид Ханко, и Гернот Траунър да напускат терена контузени. За защитниците на Фейенорд не е ясно дали ще присъстват на последния мач от групата съответно между Словакия и Австрия.

В мача срещу Полша, който тимът спечели с 3-1, Траунер откри резултата с красив удар с глава. Но петнадесет минути след полувремето 32-годишният защитник беше принудително заменен поради оплаквания в горната част на крака. „Нараняването не беше в подколянното сухожилие, а в друг мускул. Надявам се, че ще бъде трудно. Ще разгледаме това в следващите дни“, каза капитанът на Фейенорд пред вестник Algemeen Dagblad.

Австрия ще играе срещу Холандия в Берлин следващия вторник. Не е сигурно дали Trauner ще стигне до този мач. „Надявам се скоро отново да се присъединя към групата“, каза Траунър.

Ханко
Давид Ханко също напусна рано бойното поле вчера, в мача, който загуби от Украйна. Изглежда, че словашкият защитник – който е в полза на Атлетико Мадрид – е получил контузия на бедрото си при получаване на топката. Силният играч на Фейенорд опита отново след кратко лечение извън терена, но не успя да продължи. По-късно ще стане ясно дали Ханко ще играе последния мач от групата срещу Румъния следващата сряда.

READ  Роглич ухапа след инцидент във Волта: „Спортът не трябва да продължава така“ засега