„Хаосът трябва да бъде премахнат от съзнанието на играчите.“

Националният треньор Пол ван Ас проповядва хокейната красота и нападател през целия си хокеен живот. С оранжевия женски отбор той има най-доброто оборудване, за да приложи философията си и да я превърне в олимпийско злато. Но въпросът не е толкова прост, както стана ясно в понеделник вечерта в горещия Париж. Там Холандия победи Германия с голяма болка и трудности (победа с 2-1) и Ван Ас отбеляза, че играчите му „получиха бъркотия в главите си“ поради натиска.

Ван Ас аргументира своята теза Теория на хаоса След мача с Негово Кралско Височество Вилем-Александър, който се настани на Стад Ив дю Маноар със семейството си, за да подкрепя Оранжевите дами. Стигнаха на полувремето, когато резултатът все още беше 0-0 и Холандия не можеше да се оплаче от това.

Когато кралят и неговият антураж търсеха място на старите пейки на главната трибуна на Стад Ив дю Маноар, Ван Ас обучаваше своите играчи. Те страдаха от формата си и силната игра на Германия. Казах: Не приемайте тези изключения през цялото време. Върнете се към вашата структура. Доверете се на обикновените неща. Те са достатъчно добри, тогава ще спечелим. За щастие го направихме и през второто полувреме.

Paul Fab Ass води разговор с кралското семейство. Снимка: Вилем Вернис

свобода

Това не беше така през третата четвърт, тъй като Германия се държеше удобно, все още по-добрият отбор на моменти и отбелязвайки 0-1. Но играят със свободата на отбор, който няма какво да губи. Точно това се случва с всички отбори, които играят срещу нас. Ако имате възможност да вземете точка от нас или дори да спечелите от нас, вие сте големият победител. Хубаво е, че усещаме това сега. За мен това не е толкова лошо.

READ  Страхотна среща в Япония: Шави и Андрес Иниеста се прегръщат преди тренировка | чужд футбол

Като опитен треньор Ван Ас ще използва този мач срещу Германия, за да покаже на играчите си, че никой не може да победи холандския отбор, ако световният номер 1 играе със същата свобода. Тогава олимпийските и световни шампиони бяха неудържими, както стана ясно през четвъртата четвърт, когато пасивът от 0-1 се превърна в победа с 2-1. — Тогава вече нямаме какво да губим. Казах също: Направете го, не ме интересува дали губим с 2-0 или 3-0, стига да вървим напред. Те направиха. Тук дойде ъгловият удар (от Йепе Янсен, редактор) и след това много красив гол (от Марен Фин, редактор). ‘Това беше прекрасно.’

Пол ван Ас с Ипе Янсен. Снимка: Вилем Вернис

„Състоянието на свобода“, за което толкова страстно призовава Ван Ас, не е лесно да се постигне на олимпийски турнир. Натискът за Orange Ladies е голям и златният медал по хокей за жени вече е заключен, така да се каже. От нас се очаква да спечелим всичко и да бъдем отборът, който трябва да победим. Но не можете просто да вземете олимпийски златен медал. Миналото е доказало, че не е толкова просто.

нервен

Ван Ас отбелязва, че играчите му изпитват безпокойство в главите си. „Вълненията са предизвикани от въпроси на пресата. Всички казват: „Аз спечелих само 2-1, трябва да е 5-0?“ Разбира се, това е нашата цел и често печелим трябва да се справите с това.” С напрежението на турнира тук, стадионът е пълен и най-голямото предизвикателство пред нас е да имаме увереност в това, което можем да направим трябва да приемем факта, че обърнахме мача за 15 минути днес към следващите мачове.

От нас се очаква да спечелим всичко, ние сме отборът, който трябва да победим. Но не можете просто да вземете олимпийски златен медал. Пол ван Ас

Играчите могат да гледат на своя треньор като пример, който все още има пълно доверие. „Това не трябва да е отрицателно, може да има много положително въздействие. Все още не сме свободни, но този мач може да бъде повратната точка.

READ  Томас Декер отново критикува директивите на ван дер Пол в Alpecin: „купчина аматьори“