Бензема беше контузен по време на тренировъчен мач в България срещу Франция

Карим Бензема трябваше да напусне терена във вторник вечерта заради контузия в последния изложбен мач на Франция в подготовката за Европейското първенство. Франция спечели мача срещу България с 3:0.

В мача срещу България пред 5000 зрители на щат дьо Франс, нападателят на Реал Мадрид беше отстранен в 39-ата минута заради контузия на дясното коляно или бедро. Той беше заменен от Оливие Жиру. 1:0 за Франция след гол на Антоан Гризман тогава. Жиру добави още два гола за Франция след почивката.

Франция вече спечели с 3-0 срещу Уелс в предишния мач срещу Гарет Бейл и искаше да продължи добрия ред. Започна със силния му състав в мача, но резервният Жиро отново доказа своята стойност.

Но голяма част от вниманието беше насочено към контузията на Бензема и изчезването му от терена с болезнена маска, която падна зле след удар с глава. След това той се показа отново на резервната скамейка.

Контузията му е лоша новина за Лес Блус, фаворит за европейското първенство, което започва в петък в Рим. След седмица те ще играят първия си групов мач срещу Германия в Мюнхен.

Бензема беше най-изненадващото име в селекцията за европейско първенство на френския национален селекционер Дидие Дешан. Все пак 33-годишният нападател не е викан от години заради някакви скандали и сблъсъци.

Франция спечели Световното първенство в Русия преди три години без Бензема.

В мача срещу България пред 5000 зрители на щат дьо Франс, нападателят на Реал Мадрид беше отстранен в 39-ата минута заради контузия на дясното коляно или бедро. Той беше заменен от Оливие Жиру. 1:0 за Франция след гол на Антоан Гризман тогава. Жиру добави още два гола за Франция след почивката. Франция вече спечели с 3-0 срещу Уелс в предишния мач срещу Гарет Бейл и искаше да продължи добрия ред. Започна със силния му състав в мача, но резервният Жиру също доказа своята стойност. След това той се показа отново на резервната скамейка. Контузията му е лоша новина за Лес Блус, фаворит за европейското първенство, което започва в петък в Рим. След седмица те ще играят първия си групов мач срещу Германия в Мюнхен. Бензема беше най-изненадващото име в селекцията за европейско първенство на френския национален селекционер Дидие Дешан. Все пак 33-годишният нападател не е викан от години заради някакви скандали и сблъсъци. Франция спечели Световното първенство в Русия преди три години без Бензема.

READ  „Българското зеленчукопроизводство среща много трудности, но има огромен потенциал“