Боденланд: Костич блести в България на „Камп Ноу“.

Понеделник, 18 април 2022 г. в 14:54 ч

Eredivisie имаше само един мач за подреждане този уикенд. Освен това се игра и финалът за Купата на ТОТО KNVB. Така че FC Groningen няма да играе този уикенд. В Botnland всички погледи бяха насочени към Филип Кощич, като Серджио Потс беше коронован за шампион, Дани Хосен постигна личен рекорд, а Самир Мемичевич обяви трансфер.

Серджио Бейтс спечели титлата миналата неделя в България. Вратарят напусна Грьонинген миналото лято за приключение в Лудогорец и миналата неделя видя шампионите да победят Славия София с 4-1 в осминафиналите. В резултат разликата с най-близкия нападател ЦСКА София се увеличи до 14 точки и е неконтролируема. Пейт беше в титулярния състав по време на шампионатния мач. Вратарят започна сезона на пейката, но проби в отбора и игра в 17 от 27 мача в лигата. Пат участва в две европейски състезания и една купа. Първа шампионска титла за вратаря и трета награда в кариерата му след спечелването на трофея с FC през 2015 г.

Филип Костич блесна в четвъртфиналите на Лига Европа на „Камп Ноу“ миналия четвъртък. Сръбският нападател, който направи първите си стъпки в чужбина във ФК Гронинген, спечели срещу ФК Барселона в Испания с германския Айнтрахт Франкфурт. Бившият играч на ФК отбеляза два гола при победа с 3-2, което означаваше, че той и съотборниците му се класираха за полуфиналите.

Костич вече беше вкарал дузпа след четири минути игра и поведе с 3-0 след малко повече от час игра. Резултатът предполага вълнуваща игра, но ФК Барселона успя да отбележи само два пъти в добавеното време. В Айнтрахт Франкфурт Айдин Хрустич се появи десет минути преди края. Франкфурт не успя да даде добро продължение на победата си в Бундеслигата в неделя следобед, тъй като гостуването на Унион Берлин претърпя загуба с 2-0. Костич и Хрустич започнаха в титулярния състав и бяха изгонени след около час игра.

READ  Фон дер Лайен: Солидарност на ЕС с Полша и България срещу заплахата

Върджил ван Дайк имаше добра седмица с Ливърпул. Бранителят, който направи своя професионален дебют за Грьонинген, победи Бенфика и се класира за полуфиналите на Шампионската лига в средата на седмицата. Финалът за ФА Къп бе достигнат в събота следобед за първи път от десет години. Победа над Манчестър Сити с 3-2. Ван Дайк игра цял мач. На финала чакат Челси. Същата опозиция като на финала за ФА Къп преди десетилетие.

Дани Хосен се завърна в Мейджър Лийг Сокър миналата седмица след дълго прекъсване поради контузия. Нападателят на Остин игра в последните минути на домакинския мач срещу Минесота. Миналия уикенд на нападателя беше позволено да замени за продължително посещение в Ди Си Юнайтед. 15 минути след пристигането си Хосен се разписа от ъглов удар. Първият си гол за Остин нападателят пропусна през целия минал сезон поради физически дискомфорт. Това бележи началото на безпрецедентен обрат. Хосен отбеляза равенството за 2:1 десет минути преди края. Минути по-късно беше изравнено и Остин пое пълен контрол над мача при 2-3 в добавеното време.

Тиарон Чери е във форма в израелския Макаби Хайфа. Сери изравни в добавеното време с пряк свободен удар в мача като гост срещу Макаби Тел Авив миналата седмица. Миналия уикенд креативният полузащитник изведе отбора си до домакинска победа с 1-0 срещу Сакнин. Осми гол в лигата за сезона за капитана на Израел.

Самир Мемишевич обяви вътрешния трансфер миналия уикенд. Защитникът се премества от FC Hebei във FC Beijing. Мемишевич нарече новия си клуб „един от най-големите клубове в Китай“. Босненският национал подписа договор за 1 година в столицата.

READ  Унгария има условие за присъединяване на България към Шенгенското пространство В чужбина