Валенсия спасява Севиля в тъмна вечер срещу Джаспър Силесен

Сряда, 19 януари 2022 г. в 23:37 ч
Март Ван Моурик

Валенсия и Севиля се балансираха в сряда вечер. На „Местая“ таблото показва резултат 1-1 след 45 минути и 90 минути футбол. Беше мрачна вечер за вратаря Яспър Силесен, който трябваше да напусне терена контузен след повече от петнадесет минути игра. Стартова позиция в Севиля получи и Карим Ричи, който е втори в Лигата с четири точки зад Реал Мадрид. чи Заема девето място в Испания.

Мачът започна драматично за Валенсия, която вече се изправи срещу 0-1 след седем минути. Лукас Окампос проби от дясната страна на терена и отправи мощно ниско центриране в петметровата зона. Там Мохтар Диахаби направи неуспешен опит за прочистване, тъй като центърът на защитата надмина Силесен в собствената си мрежа: 0-1. Вечерта стана още по-катастрофална в осемнадесетата минута, когато Cillesen беше принуден да бъде сменен. Изглежда, че заключителната греда получи мускулна травма по време на спасяването и отиде встрани за вратаря Жауме Доменек.

След сигналния удар на полувремето Валенсия устоя. Отляво бе изпратен Хосе Гая, след което крайният защитник даде центриране, посветено на Гонсало Гуедес. Португалецът изравни резултата с мощен удар с глава: 1-1. Във второто действие мачът вървеше нагоре-надолу, въпреки че повече удари към вратата не бяха отбелязани. Валенсия трябваше да завърши мача с десет души, тъй като Гая получи втори жълт картон от съдията Сезар Сото минута преди края на нормалното време. В контузията Севиля не можа да се възползва от численото предимство.