Въпреки че спечели сета, Рийтховен не може да се изправи срещу Джокович на Уимбълдън | Понастоящем

Тим ван Ретховен не успя да направи голяма каскада срещу Новак Джокович в четвъртия кръг на Уимбълдън в неделя. Холандският тенисист взе сет срещу защитаващия титлата си, но в крайна сметка загуби в четири сета.

25-годишният Ван Риетховен падна с глава срещу десетгодишния Джокович: 2-6, 6-4, 1-6, 2-6. Мачът на централния корт на Уимбълдън продължи два часа и четиридесет минути.

Ван Ретховен спечели изненадващо в три сета над грузинеца Николоз Басилашвили в предишния кръг. По-рано той се справи убедително и с аржентинеца Федерико Делбонис и американеца Райли Опелка.

Представянето на Ван Ретховен на Уимбълдън беше изключително. Дебютантът от Големия шлем, който наскоро предизвика сензация с победата си на трева Rosmalen, беше първият холандски играч след Sjeng Schalken през 2004 г., който достигна финалите на Wimbledon за осми път. Кики Бертенс беше последната холандка, постигнала това през 2018 г.

Поради елиминирането на Van Rithoven, бутикът на Van de Zandschulp е единственият холандец, останал в турнира. В понеделник де Виенендалер играе мача си от четвъртия кръг на централния корт срещу Рафаел Надал.

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу Яник Сенер. Италианецът елиминира испанската талантлива звезда Карлос Алкарас по-рано днес.

Новак Джокович спечели четири сета с Тим ван Ретховен.

снимка: AP

Ван Ретховен взима втория сет срещу Джокович

Там, където Ван Ретховен спечели убедително последните си три мача на Уимбълдън, той веднага беше разбит на централния корт срещу Джокович. В резултат на това той бързо се изправи пред пасив от 2-0.

104-ият в света се съвзе с две любовни игри на собствен сервис и имаше редица шансове да отстъпи, но не успя да ги използва. В осмия гейм той отново осигури подаването си, както и сета.

READ  Ски разкритие Уестенбрук счупи пръст на крака и може да пропусне първото Световно първенство | карам ски

Ван Ретховен също успя да се състезава добре с Джокович във втората компания. Този път успя да промени резултата 3-3. След това оригиналният Rossendal успя да диктува в надиграванията и след дълъг сервис мач с четири спиращи точки, той изненадващо осигури втория сет с тринадесетия си блясък.

Джокович не беше обезпокоен от това и веднага направи пробив в третия сет. Отчасти поради големия брой ненужни грешки (общо 53), Ван Райтховен нямаше какво да каже и сетът беше решен в рамките на половин час.

В четвърта компания холандецът успя да даде още концерти, но след второ прекъсване при резултат 4-2 съпротивата му приключи. След това Джокович довърши работата на собствен сервис при първия си мачбол.