Дани Нойберт печели UK Open след вълнуващ мач срещу Майкъл Смит | дартс

Нойберт се справи много добре, когато стигна до финала. Той бързо изпадна в дефицит от 0-3 срещу 31-годишния Смит. Холандецът обаче не се заблуди. Той счупи гърба си, но трябваше да остави Bully Boy да върне крака му обратно в крака си.

Въпреки това, това, което загуби финалистът на Световната купа показа във финала в неделя вечер, в никакъв случай не беше последователно. На холандеца непрекъснато му позволяваха да се връща в мача и почивката летяше напред-назад: 5-5.

Смит очевидно не беше в играта и разочарованието, което възникна с номер пет от медала за заслуги. Замразяване Той също не представи страхотен гейм, но се възползва от невероятното представяне на Смит и дори направи пробив: 7-6.

Ноберт не успя да се наслади дълго на първото място и скоро избухна за англичанина и оттогава се върна отново прав. При резултат 10-9 в полза на Смит англичанинът имаше стрела в мача, но пропусна. В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен и Нойберт поведе в това.