Ерик Тен Хаг: „Липсва ми Марк Овермарс всеки ден“ | футбол

Според него не е, че Аякс вече технически е кораб без кормило. „Можем да се справим с това с борда на директорите, ръководството и служителите“. Tin Hag остава в добра връзка с напускащия си директор по футболните въпроси. ,,всеки ден. Понякога си пишем или си говорим. Не можете да срежете такава връзка наведнъж. Така или иначе не е лично, но не е и функционално. Марк участва и е мениджър на този екип.

Въпреки напускането му, според треньора, Аякс продължава да действа в духа на Овермарс. „В момента все още е твърде ново за съвет. Но, разбира се, отдавна знаем в каква посока искаме да вървим с някои играчи. Решихме го заедно. Действията, които бяха предприети, се проследяват. В момента клиентите няма от какво да се оплакват. Предполагам, че от него, защото още не съм ги чувал.“

„Офанзивният отбор е лишен“

Tin Hag редовно ходеше до четвъртия човек Джоуи Койг в Тилбург. , бях ядосан, защото Вилем II спираше от първата минута и че беше добавено твърде малко време през първото полувреме. Това беше досадата. Тимон Веленройтер прекрати мача за около десет минути. Това не е футболът. Феновете искат да видят топката в действие.“

В крайна сметка Аякс се разписа в 81-ата минута и клубът домакин беше „награден“ за ранното забавяне. Те дадоха поне четири минути допълнително време, за да отбележат изравнителен гол. Ten Hag, който също смята, че би било справедливо в такива случаи – ако резултатът падне 0-1 – свирката да звучи след деветдесет минути. Той се смее: „Но не знам дали това е възможно“.

READ  Пол е мистерия, след като падането коства на Холандия медал от Световното първенство: „Ужасно за отбора“ | друг спорт

С победата във Вилем 2, Аякс постави нов рекорд на Ередивизия, като остана непобеден в първия мач за 26-и пореден път. „Това означава, че се справяме добре. Но в крайна сметка не печелим пари с това. Грижем се за титлите. И сме една крачка по-близо до това. В следващия мач, но първо имаме още един нещо за правене в Лисабон (Бенфика – Аякс, редактор)“.

„Добра надежда за Tagliafico’

Зад името на Николас Талиафико за мача от Шампионска лига в сряда на стадион „Бенфика“ стои въпросителна. Аржентинският ляв бек липсваше на Вилем II поради физически оплаквания. „Но се надявам всичко да е наред“, каза Ерик Тен Хаг, който не е загрижен за спазмите на Gurian Timber. , той имаше толкова много проблеми, че беше логичен избор да го сменим, защото имаме силен Bear Shores на пейката. Не очаквам проблеми за Юриен преди сряда.“