Ето какво казва Арне Слот за отсъствието на Сеп ван ден Берг от Ливърпул

В неделя се появиха редица слухове за Сеп ван ден Берг, който не игра нито една минута за Ливърпул в двете тренировъчни срещи, които Слоут изигра за своя тим.

В неделя следобед отборът на първия отбор на Арне Слоут изигра последен тренировъчен мач срещу Севиля на Анфийлд, но Слоут изглежда няма място за Сеп ван ден Берг, който не е включен в първата селекция. Ван ден Берг се появи в селекцията по-късно в неделя следобед за втория тренировъчен мач, който се игра малко след двубоя срещу Севиля, но ван ден Берг нямаше игрови минути.

Холандският национал Върджил ван Дайк бе титуляр в първия тренировъчен мач на Ливърпул, който вече поведе с 3:0 през първото полувреме с голове на Диого Жота и Луис Диас (две попадения). Четвъртият гол за Ливърпул дойде от Трей Ниони. Ливърпул ще изиграе първия си мач от лигата този сезон срещу Ипсуич Таун в събота.

Ван ден Берг си почина малко, каза Слот след това за защитника. Няма минути преди Севиля или Лас Палмас, но почивка. Въпросът е за колко време, тъй като преминаването от Ливърпул в ПСВ Айндховен може да бъде завършено следващата седмица.

Ван ден Берг изигра важна роля за Ливърпул по време на натрупването, но по време на натрупването изглежда, че Ван ден Берг няма да може да играе много под Слот.

„Всичко е въпрос на управление на натоварването, както го наричаме, не искаме той да се контузи,“ каза Слот на пресконференцията след двата тренировъчни мача. „Освен това, другите играчи заслужават време ”, казва Арне Слот.