Изглежда Иран Захави започна в Айндховен, а Джоуи Фирман вероятно ще бъде на пейката срещу Аякс | футбол

„Това са всички състезания, които имат своя собствена история“, каза Шмид. „Бих искал да имам повече възможности този път“, каза той, визирайки отсъствието на играчи като Нони Мадуеки, Ибрахим Сангари и Андре Рамало. „В момента има много за мислене. Защото някои от наличните играчи не могат да играят цяла игра.“

Няма проблем

Шмид имаше предвид нападателя Еран Захави, който игра в последните 25 минути на мача за купата срещу Телстар. Това бяха единствените му минути за два месеца и половина. „Това беше бонус за начина, по който той се бори след контузия на коляното. Знам, че направи всичко възможно, за да се възстанови отново. Не трябва да се тревожа за това с него. Тези минути бяха важни за Захави, за да си върне увереността в тялото му. Ще реша дали ще започне на база След последната тренировка.

Всичко сочи израелецът да получи отправна точка. Захави често е най-добре на върха. Той отбеляза миналия сезон със свободен удар на стадион Филипс срещу Аякс и постигна два успеха при равенство 2-2 на Арена. Поради отсъствието на Карлос Винисиус и по-младата форма на Макси Ромеро, няма алтернативи.

„по-свикнал“

Шмид беше по-малко уверен за Джоуи Ферман, който беше решаващ в мача за купата с Телстар с гол и асистенция. За Волендамер треньорът каза, че „все повече свиква с новите си съотборници в Айндховен“. Това може да означава, че германецът не смята, че процесът все още е завършен и че все още избира Марко ван Гинкел. Капитанът на ПСВ Айндховен получи почивка в мача за купата в четвъртък, но също така игра срещу Гронинген заедно с Ерик Гутиерес като отсъстващия Санджари.

READ  Бившият параолимпиец Писториус беше освободен предсрочно днес, след като уби приятелката си

Шмид беше ясен за важността на мача с Аякс. „Не е необходимо ПСВ Айндховен да спечели този мач, но това е възможност да отидем по-далеч. Работихме усилено, за да стигнем до тази позиция. Няма просто да се откажем от тази позиция.“

Възможен състав на PSV: Дромел. Тийс, Обиспо, Боскали, Мауро младши; Гутиерес, Ван Гинкел; Доан, Гьотце, Гакпо; Захави.