Ман Сити спечели след фантастичното 0-2; Джайро Редвалд стреля повече в Кристъл Палас

Вторник, 1 март 2022 г. в 22:04 ч
Доминик Мостерт• Последна актуализация: 22:28

Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите на ФА Къп във вторник вечерта. Отборът на Пеп Гуардиола нямаше лесна вечер при гостуването на Питърбъро Юнайтед, последния номер едно в турнира. Съпротивата на Питърбъроу обаче беше разбита през второто полувреме: 0-2. Головете отбелязаха Рияд Марез и Джак Грилиш. Кристъл Палас победи Стоук Сити с 2:1 с гол на Джайро Редвалд и също стигна до 1/4-финалите.

Александър Зинченко носеше капитанската лента за Манчестър Сити в Weston Homes. Фернандиньо всъщност беше капитан, но той настоя Зинченко да ръководи отбора: това беше демонстрация на подкрепа за халфа, чиято страна руската армия беше унищожила. Преди мача капитаните на двата клуба издигнаха украинското знаме, а привържениците на Питърбъро Юнайтед издигнаха транспарант с надпис „Зинченко: Ние сме с вас“.

Същите тези фенове отдавна имаха възможността за каскада от своя отбор, тъй като Манчестър Сити не хареса това в първия час на мача. Въпреки че гостите контролираха топката, за Питърбъро не беше много трудно да запази чиста мрежа през първото полувреме. Всъщност домакините бяха близо до началния гол в началото на мача. Гандо Фокс се плъзна зад Нейтън Аке и видя, че Едерсън спаси изкривения му удар.

Манчестър Сити, който започна с шестима нови играчи в сравнение с мача в лигата, който спечели срещу Евертън (0-1), наруши забраната след час игра. Марез получи топката от дясната страна на наказателното поле от Фил Фодън, изравни и намери място с левия крак за добър удар в далечния ъгъл. С удивителен пас от халфовата линия Фодън направи и асистенция 0-2, изпрати Грилиш, който блестящо пренесе топката в наказателното поле и отбеляза последния гол в мача.

READ  Kuijt все още е убеден да смени с ADO: „Никога няма да оставя кърпата“ | Понастоящем

Кристъл Палас – Стоук Сити 2-1
Редвалд дойде в 78-ата минута и отбеляза победния гол в рамките на четири минути. Резервата получи топката на границата на наказателното поле след ъглов удар, провери я с гърди и я стреля в левия ъгъл в претъпкано наказателно поле. Между другото, всички голове паднаха през второто полувреме. Cheihou Kouyaté откри резултата в седемте минути на първото полувреме. След неправилно отсъден ъглов удар, изпълнен малко след това, Kouyaté беше на точното място точно пред вратата и отбеляза 1-0. Джош Тимон направи 1-1 след добра подготвителна работа на Ромен Сойърс в задната линия, преди Редвалд да постави крайния резултат.