Мохамед Салах поведе Ливърпул до победа над Манчестър Сити в горещ крек | чужд футбол

видеоМохамед Салах помогна на Ливърпул да спечели с 1-0 срещу фаворита за титлата Манчестър Сити. В огнения двубой на „Анфийлд“ червените победиха по нетрадиционен като характер и ангажираност начин.

„На ръба“, каза Рой Кийн в Studio Sky Sports По време на почивката предстои среща между Ливърпул и Манчестър Сити на „Анфийлд“. Огънят все още не беше запален, но ирландците усетиха напрежението остро. Юрген Клоп така полудя, че треньорът стана червен. От терена прехвърчаха искри. Подхранвайки тази страст, Червените победиха любимата титла от Willpower (1-0).

Клоп, който вече беше принуден да прави корекции поради контузии, загуби Ибрахима Конате преди началото на мача. Това премести Джо Гомес в средата, заедно с Ван Дайк, а Джеймс Милнър беше насочен да играе като десен бек. 36-годишният англичанин не играе често, но показа, че все още може да се състезава на най-високите нива. Фил Фодън, който успя да вкара хеттрик срещу Манчестър Юнайтед (6-3), едва успя да влезе в играта си заради него.

Ван Дайк в дуел с Халанд. © Ройтерс

За да подсили крехката си защита, Ливърпул спечели само два пъти този сезон, но Клоп се отклони от домакинския стил. С Фабиньо и Тиаго като контрола зад трима атакуващи полузащитници, самочувствието очевидно се е повишило. Тактическият интелект на дуото помогна на Ван Дайк. Вместо всеки път да гаси пожари, той може да се съсредоточи върху собствената си игра.

Неговата запазена марка, тесен диагонален пас към десния фланг, той често изваждаше от шкафа. Милнър, Харви Елиът и Мохамед Салах бяха от тази страна, готови да хванат топката с плавно движение на краката. Цялата отрова на Ливърпул дойде от египетския нападател, който вкара три гола за шест минути като резерва срещу Рейнджърс в Шампионската лига (7-1) за шест минути.

Манчестър Сити се доближи до вратата на Ливърпул за първи път след повече от половин час игра. Благодарение на стража Алисън, който светкавично се измъкна от линията си, Ерлинг Халанд не можеше да направи нищо повече от молив набързо. Пет минути преди почивката Кевин Де Бройне вкара топката в завой в далечния ъгъл, където норвежецът удари силно и се разби в земята. За пореден път Алисън беше на правилното място, за да избегне контузия.

Ройтерс

© Ройтерс

Салах, който бе изгонен с дълбока топка, едва не хвърли в екстаз феновете на Анфийлд малко след почивката. Едерсън успя да потупа залога си върху задната линия в обувката си с върха на пръстите си. Почти веднага след това Фуден Ди Граждани да върви напред. Реферът Антъни Тейлър, който беше извикан от VAR, отмени гола. Хааланд дръпна Фабиньо на земята, докато се подготвяше.

Часът пик се завърна повече от час по-късно. Алисън върна удара си. Манчестър Сити увеличи натиска, принуждавайки Ливърпул да се фокусира върху отбраната. Само на контра, със Салах като цел, червените могат да се втурват от време на време. Тази стратегия се изплати. Алисон вкара пряк свободен удар на Де Бройне и го прати към Салах. Жоао Кансело в гръб направи фаул, след което младият дрибльор отбеляза (1-0).

Текстът продължава под видеото.

Останалата част от играта премина в безредици, жестоки грешки и много емоции в бункера. Клоп, ядосан от безнаказаността на Салах, получи червен картон. В суматохата Ван Дайк, в най-добрия си вид след няколко седмици по-малко, попречи на Хааланд с глава от изравнителен гол. Манчестър Сити, където Натан Аке направи силно впечатление, не проби червената стена.

За Клоп победата повишава морала. Без да изглежда добре, Ливърпул успя да победи най-добрия отбор във Висшата лига.

Гледайте всички видеоклипове от Висшата лига тук.