Олимпийски новини: Отхвърлено искане на американските дигитални скейтъри: не се празнуват медали | Олимпийските игри

Запиши се за Бюлетин Телеспорт И получавайте най-новите олимпийски новини всеки ден.

Искането на американските дигитални скейтъри е отхвърлено: Няма церемония по награждаване

17:31 ч Деветте скейтъри, които взеха среброто от името на САЩ на Купата на нациите на Олимпиадата, няма да получат медал в Пекин. Международният спортен арбитражен съд отхвърли искането им. Един от ищците беше Нейтън Чен, олимпийски шампион в турнира на сингъл.

По-рано Международният олимпийски комитет преустанови церемонията заради дело за допинг, свързано с 15-годишната фигуристка Камила Валеева, член на спечелилия руски отбор. Валиева даде положителна проба за забраненото вещество триметазидин през декември, но това се появи само ден след като тя спечели златото с отбора от Купата на нациите. Впоследствие МОК реши да не връчва медали, докато не бъде взето решение по въпроса.

Ще бъде възможно да се проведе модифицирана церемония, след като въпросът бъде уреден, но това няма да стане чак след Олимпийските игри в Пекин. Отборът на САЩ искаше да вземе заслужения си медал преди края на мачовете по време на официална гала и се опита да го наложи на CAS в събота. Спортният съд го разгледа набързо и реши да се придържа към позицията на Международния олимпийски комитет.

Злато за китайската двойка Суи и Хан при езда по двойки

15:28 ч Китайските двойки сноубордисти Суи Венджинг и Хан Конг спечелиха златния медал в дуетната езда на Зимните игри в Пекин. С най-високия резултат за свободно плуване от 155,47 точки, дуото постави световен рекорд от общо 239,88 точки. Това беше деветият златен медал за Китай на игрите.

READ  Роналд Куман: „Скоро ще продължим избрания път“ | футбол

Среброто взеха Евгения Тарасова и Владимир Морозов, състезател от Руския олимпийски комитет. Разликата с печелившата двойка беше малка. Тарасова и Морозов отбелязаха 155,00 точки в свободния стил и завършиха с общ резултат от 239,25 точки. Бронзовият медал спечелиха Анастасия Мишина и Александър Галямов, които също са руснаци (237,71).

Суи и Хан, двойка по сноуборд от петнадесет години, са двукратни световни шампиони по двойки. Китайското дуо спечели сребърния медал на Зимните игри в Пьонгчанг през 2018 г. Те изпълниха почти перфектно плуване на столичния закрит стадион под мелодията на „Мост над кална вода“ и впечатлиха китайската публика.

Отборът по кърлинг на Швеция е олимпийски шампион за първи път

11:28 ч Шведските къдрици станаха олимпийски шампиони за първи път в Пекин. Отборът, воден от Никлас Идън, заобикаляйки Великобритания, победи Великобритания с 5-4 след продължения във финала. 36-годишният Идън вече имаше пет световни титли в джоба си.

Бронзът вече отиде в Канада предния ден, която победи защитника на шампионата САЩ. Американците попречиха на Швеция да спечели златото на финала в Пьонгчанг през 2018 г.

Финалът при жените се провежда в неделя между Япония и Великобритания.

Болсюнов спечели златото в масовия старт ски бягане

10:05 ч.: Руснакът Александър Болгонов спечели златния медал на Зимните игри в масов старт за ски бягане. Надпреварата беше съкратена от 50 км на 30 км поради лошо време. Сребърният медал отиде при сънародника си Иван Якимушкин, норвежеца Симин Хегстад ​​Кройгер.

Няма нови случаи на корона

8.07 сутринта: Не бяха открити нови случаи на корона на Зимните олимпийски игри в Пекин миналия ден. Тестовете бяха проведени върху хора, пристигащи и присъстващи на събитието в Китай.

READ  Лутън Таун слага край на мечтата на Съндърланд в английската Висша лига и достига до финалния мач | футбол

Щетите също бяха ограничени в четвъртък. Само един човек, пристигнал на летището в Пекин, е дал положителна проба. Зимните игри приключват в неделя.

В Янцин е много ветровито.

Последната част от ски беше отложена заради силен вятър

05.10 часа: Последният олимпийски сегмент за алпийски скиори не може да се проведе в събота. Ветровете са толкова силни в планините в Янцин, че не е безопасно да стартирате паралелната смесена щафета на националните отбори.

Организацията вече няколко пъти отлагаше мача в събота. Когато условията не се подобриха, беше решено събитието да се премести за неделя.

Нико Портеус спасява Дейвид Уайз за трето злато

4:23 сутринта: Кънкьорът в свободния стил Дейвид Уайз не успява да спечели олимпийското злато за трети пореден път в дивизията на халфпайп. 31-годишната американка трябваше да заеме второ място в Пекин.

Златният медал отиде при новозеландеца Нико Портеус, който отбеляза най-висок резултат 93.00. Уайз отбеляза 90.75, а бронзът отиде при Алекс Ферейра (86.75).

20-годишният Портеус вече взе бронзовия медал на Игрите в Пьонгчанг преди четири години.

Нова Зеландия вече има два златни медала на Игрите в Китай. Първият дойде на името на звездата на сноуборда Zoi Sadowski-Synnott, в сегмента на спускането.