Писта Greek Talon пада на Australian Open след повече от четири часа носене | Тенис

Гръцката писта сложи край на дългата серия с удар от бекхенд във втората мачбола на испанеца. Гръцките железници се движат трудно от известно време. В началото на състезанието той претърпя медицинска помощ на лявото си бедро. В началото на турнира гръцката писта вече се справяше с контузия на пръста на крака.

На Kia Arena в Мелбърн гръцката писта успя да достави на бившия номер 10 в света, въпреки физическите оплаквания, добър мач. Той веднага счупи испанеца в началния мач, но веднага се поддаде на сервиса му. Карено Буста спечели първия сет и поведе с 3-1 във втория. Изглеждаше като едностранен дуел, но гръцката писта се пребори добре. „Хайде да тръгваме“, прозвуча след като той се върна на 3-3, след което се получи хубав бой. Едва при 5-5 във втория сет гръцката писта записа първия ас и като цяло удари само три аса.

Пистата Greek Talon се завръща в страхотна форма.

Във втория сет тайбрек Карено Буста направи двойна грешка при сет точка за холандския играч, което помогна на Гърция да изравни. Сетът продължи 61 минути.

Carreno Busta взе два пробива в третия сет, но така или иначе, брейкът беше незабавно отменен. Беше доста небрежно в тайбрека. Но гръцката писта показа психическа издръжливост и излезе с 3-0 в четвъртия сет. Той позволи на опонента си да се върне, но отново направи пробив при 4-3, преди да завърши сета с любовна игра.

В решаващия сет трудният Карино Буста беше постоянно отпред и гръцката писта започна да се движи все по-трудно. При 5-4 работи, за да остане в играта, но преди мача вече седеше на пейката с притеснен вид. Кареньо Буста се възползва от възможността и сложи край на победната серия на гръцката писта.

Това беше първата му загуба на гръцката писта от началото на септември, когато загуби от Новак Джокович на US Open в три сета. Той спечели 29 поредни мача. 25-годишната гръцка писта, която записа убедителна победа в първия кръг над италианеца Фабио Фонини, беше приета направо в голям турнир за първи път.

Карено Буста достига два пъти до полуфиналите на Големия шлем. Той беше полуфиналист на US Open през 2017 и 2020 г.

Ботик ван де Зандшулп също все още е активен в турнира на сингъл.

Бутикът на Робин Хаас и Ван де Зандшулп

Робин Хаас и Botique van de Zandschulp победиха Жан-Жулиен Роджър и партньора Марсело Аревало от Ел Салвадор в турнира на двойки. Холандците спечелиха мача в първия кръг на двойки с три пробива: 6-7 (5) 7-6 (8) 7-6 (8).

Тайбрекът на третия сет отива до десет. В този тайбрек Роджър и Аревало водеха с 8-6. Но Хаас и Ван де Зандшул имаха четири поредни точки. Мачът продължи не по-малко от два часа и 41 минути. Роджър и Аревало бяха поставени на 14-о място в Мелбърн. Те са само двойка от този сезон.

Уесли Колхоф

Уесли Колхоф също спечели първия си мач. Заедно с британеца Нийл Скопски, 6-1 и 6-4 бяха твърде силни за Ромен Арнидо от Монако и французина Беноа Пайер. Дуото Колхоф/Скупски, поставено под 10-то място, е непобедено тази година. Колхоф и Скопски вече спечелиха шампионат в Мелбърн и още един в Аделаида през 2022 г. Те са само двойка от началото на този сезон.

READ  Верстапен не е ядосан или разочарован в Маями: „Поне за секунда“

Ришар Гаске

Ван де Зандшулп също все още е активен в сингъла. Той ще се изправи срещу Ришар Гаске във втория кръг в четвъртък. Най-добрият тенисист на Холандия ще се изправи срещу френския играч на корт 7 в последния мач за деня. На писта 7 се изиграха мач за мъже и два мача за първенство за жени с начало в 1 часа сутринта холандско време.

Ван де Зандшулп (26) никога не се е срещал с Гаске (35), 81-вия номер в света. Холандецът може да се класира за първи път в третия кръг на Australian Open. В първия мач от вечерта миналогодишният финалист Даниел Медведев ще играе с австралиеца Ник Киргиос. Този мач започва на Род Лейвър Арена в 09.00 холандско време.