Шаби Алонсо и холандският загубил Леверкузен претърпяха голяма загуба във Франкфурт | футбол

Треньорът Шаби Алонсо допусна първата си загуба в Бундеслигата в събота с Байер Леверкузен. Холандският цветен отбор загуби масово при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт: 5-1. Преди три дни тимът вече беше допуснал загуба с 0-3 от ФК Порто в Шампионската лига.

С Мичъл Пакър и Джереми Фримпонг в стартовия състав и Дейли Синкгрейвен и Тимъти Фосу-Менса на пейката, Леверкузен трябваше да отсъди гол преди почивката. Даичи Камада реализира дузпа, след като Рандал Коло Мвани пропусна от 11 метра точно преди това.

Леверкузен беше до него през второто полувреме с удар с глава на Пиеро Хинкапе, но след това Франкфурт си осигури удобна победа. Коло Муани даде преднина на домакините, след което Йеспер Линдстрьом реши. Двайсет минути след началото на мача Хинкапие трябваше да излезе с втори жълт картон, след което Камада отново се разписа от дузпа.

В последния етап Senckgraven беше допуснат, но не можа да спре Франкфурт да води с 5-1 с гол на Лукас Аларио. Заради поражението Леверкузен остана на шестнадесето място в немската лига с осем точки от десет мача. Франкфурт се изкачва на четвърто място.

Треньорът на VfL Бохум Томас Лайч остана последен в Бундеслигата поради загуба с 1:4 от съперника Щутгарт. Волфсбург изравни със защитника Мики ван де Веен с 2-2 срещу Борусия Мьонхенгладбах. Вердер Бремен загуби с 0-2 от FS в Майнц 05 у дома.

READ  Ziyech „отприсква разочарование върху топката“, но никога повече не избягва критиките