Аки и Манчестър Сити победиха Интер и спечелиха дългоочакваната Шампионска лига | футбол

صورة من الفيديو: رودري يسدد مانشستر سيتي في المقدمة في نهائي دوري أبطال أوروبا1:30
زر التشغيل

Де Бройне отново се контузи

Манчестър Сити започна финала в Истанбул като голям фаворит, но нищо от това не се показа през първото полувреме. Отборът на треньора Хосеп Гуардиола, който често играеше изцяло в нападение, не успя да затрудни отбраната на Интер.

Просто имаше опасен момент пред вратата на Интер. Нападателят на Сити Ерлинг Хааланд получи право да атакува в 27-ата минута, но вратарят Андре Онана спаси.

Интер не направи почти нищо в нападение. Беше разочароващо първо полувреме с огромен провал за Сити в края. Кевин Де Бройне е контузен. Както се случи с белгиеца при загубата от Шампионската лига през 2021 г. срещу Челси.

Изображение от видеото: Хааланд получава първия си голям шанс във финала на Шампионската лига, но Онана го спасява0:40
бутон за стартиране

Аканджи бърка в гърба на Сити

През второто полувреме – с Фил Фодън на мястото на Де Бройне – Сити не се представи в началото. В 59-ата минута имаше шанс за Интер. След грешка на Мануел Аканджи, Лаутаро Мартинес получи право да стреля отстрани, но не успя да прокара топката покрай вратаря на Сити Едерсон.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола падна на колене от разочарование, но след няколко минути му беше позволено да изрази радостта си. Бернардо Силва вкара топката в 68-ата минута и тя остана на границата на наказателното поле пред Родри. С мощен удар в корнер испанецът остави без шанс Онана (1-0).

След две минути се оказа, че още не е решил. В един луд момент голът на Сити почти направи 1-1. Центрирайки през Дъмфрис, топката се удари в главата на ДиМарко и се изви в напречната греда. При рикошета на италианеца беше позволено да опита отново и този път той удари с глава срещу крака на своя съотборник Ромелу Лукаку.

READ  Новият "Racing Bulls" не е пряко копие на успешната кола на Red Bull Формула 1

Сити въздъхна с облекчение и трябваше да оцелее след последна атака на Интер. Лукаку беше почти пресечен от германския резерва Робин Госенс, който игра в Ередивизи за Хераклес Алмело и ФК Додрехт. Спасете град Едерсън.

Последва ъглов удар и Онана дори продължи напред, но за пореден път Едерсон задържа Сити изправен. След много купи на ФА и национални титли, клубовете от английската Висша лига най-накрая спечелиха Шампионската лига и завършиха требъл.