Алкараз побеждава Чилич в страхотен нощен мач и достига до четвъртфиналите на US Open | Понастоящем

Във вторник Карлос Алкарас достигна четвъртфиналите на US Open за втори път в своята все още ранна кариера. Най-добрият талант на Испания се настани във фантастична вечер в Ню Йорк с бившия хърватски победител Марин Чилич: 6-4, 3-6, 6-4, 4-6, 6-3.

Мачът между Алкарас и Чилич на стадион „Артър Аш“ продължи около четири часа и не приключи до полунощ (2:20 сутринта местно време). Срещата се реши с ненужен фаул на Чилич, чиято топка попадна в интернет.

19-годишният Алкарас и 33-годишният Чилич бяха равностойни в първите два сета, въпреки че изглеждаше, че испанецът имаше предимство. В четвъртия сет Алкарас имаше общо седем спирания, но ги пусна всички. Чилич вкара 4-4 и принуди петия сет да сервира сам.

Чилич даде тона, като спечели мача от сервис от Алкарас, но испанецът веднага се възстанови и напредна с 3-1 минути по-късно благодарение на любовен пробив. След това Чилич нямаше повече шансове за нов пробив и приключението му на US Open приключи след четири игри.

Карлос Алкарас достигна четвъртфиналите на US Open за втори път в началото на кариерата си.

снимка: Getty Images

Сега карацът среща грешното си поколение

Това е третият път, когато Алкарас влиза на четвъртфиналите на турнир от Големия шлем. Световният номер четири достигна четвъртфиналите на US Open миналата година и на Ролан Гарос тази година, но това беше и последната му спирка.

Чилич участва на US Open за 14-ти път. Номер 17 в света спечели Големия шлем в Ню Йорк през 2014 г., като победи Кеи Нишикори на финала. Той също така е достигал финали на Уимбълдън (2017) и Australian Open (2018) в миналото.

READ  Никога досега през този век толкова малко хора не са гледали оранжевите на Световното първенство | Медиите

За място на четвъртфиналите Алкарас ще се изправи срещу Яник Сенер. И в мача си от четвъртия кръг италианецът също спечели в пет сета срещу беларусина Иля Ивашка: 6-1, 5-7, 6-2, 4-6, 6-3.

Последната седмица на US Open е интересна и в светлината на ранглистата. Даниил Медведев, който беше нокаутиран в четвъртия рунд от Ник Кирьос, така или иначе ще загуби първото си място. Четвъртфиналистите Алкараз и Каспър Руд, както и елиминираният Рафаел Надал, може да оглавят световната ранглиста след тази седмица.

Марин Чилич трябваше да преклони глава пред Карлос Алкарас в пет сета.

Сабаленка сложи край на Collins Championship

На сингъл при жените Арина Сабаленка се класира за четвъртфиналите на US Open. Беларуската, която е шеста в световната ранглиста, се справи в три сета с американката Даниел Колинс: 3-6, 6-3, 6-2.

Сабаленка достигна последните четири на US Open миналата година и има много точки за защита във Флашинг Медоус. Колинс достигна финал от Големия шлем за първи път тази година на Australian Open.

За място на полуфиналите Сабаленка ще се изправи срещу чехкинята Каролина Плишкова. Другите четвъртфиналисти са Ига Светек-Джесика Пегола, Коко Гауф-Каролин Гарсия и Онс Джабер-Айла Томлянович.