Алмере Сити отбелязва първия гол в Ередивизи, но Твенте печели убедително

Футбол NOS

Гледайте резюмето Алмир Сити – Твенте

Алмере Сити не успя да се изправи срещу Твенте в първия мач от Ередивизи във Флеволанд. Домакините удържаха първото полувреме, но по-добрият Тукерс се разписа във втората част. Красивият първи гол на Дани Поуст във Висшата лига беше добър само за историческите книги: 1-4.

Историческата промоция във Висшата лига през юни все още гори в ретината на феновете. Дизайнът на новата домашна риза на Almere не е нищо друго освен модерен. Линията на щастието не е нарушена. Клубът запази фланелката, която спечели историческа промоция миналия сезон.

На фланелката с червени и черни триъгълници има само имената на новите спонсори, базирани на герба на Алмере. Към отбора беше добавена свежа кръв и това беше от съществено значение, за да има сериозен шанс за изпълнение на най-високо ниво.

• AP

Томас Робине (вдясно) и Матиас Кеулу (вляво)
  • AP

Мишел Флаб (вляво), Джошуа Бренет (мъж) и Дамиен ван Брюген (вдясно)
  • AP

Банер на Алмере-ФК Твенте

Треньорът Алекс Пастьор даде титулярно място на новодошлите Шерил Флоранос и Пиер Копеменерс и на френския нападател Томас Робине. От миналогодишната селекция осем играчи са в титулярния състав.

Първият шанс на Лимбомби

На разпродадения стадион Янмар около 4000 фенове видяха как домакините започнаха добре с енергичния Антъни Лимбомбе по левия фланг. Белгиецът пропусна добра възможност в началото на мача. Очи в очи с вратаря Ларс Унерстал той стреля в страничната мрежа.

След кратка начална атака на Алмерц, Твенте пое контрола и Сим Стийн, заедно с баща си и треньор на Аякс Морис Щайн, създадоха първата опасност на трибуните. Вратарят на Алмир Нордин Бакер на два пъти спаси удари на атакуващия полузащитник. Мишел Флаб и Дан Руутс също пропуснаха положения и първото полувреме остана без голове.

READ  Примож Роглич получава много силен екип от Bora-Hansgrohe в Турнето: „Мисля, че мога да спечеля“

Пропър разваля магията

След като Стеген не беше достатъчно готов да замени Рики ван Волфсвинкел, Твенте продължи да търси повече през второто полувреме и Робин Пропер отбеляза с глава след кратък ъглов удар.

Хамди Акоджоби предотврати гола на Флап от красива пързалка, но беше твърде късно, когато Манфред Угалди предложи на самия Флап непропусната възможност: 0-2. Резервата Дани Пост за кратко съживи Алмере Сити, като вкара от воле вътрешната греда за първия гол на Алмере Сити.

• Професионални кадри

Дани Пост (с капитанска лента) празнува своя гол
  • AP

Дамиен ван Брюген получи червен картон

Голът донесе и надежда за обрат, но след жестока грешка на Дамиен ван Брюген тази задача се затрудни. Капитанът получи червено за отправяне на ненужно обвинение срещу Ван Волфсвинкел отстрани и Алмере трябваше да продължи с десет души.

С десет срещу единадесет, домакините успяха да избутат Твенте и да създадат положения, но изравнителният гол не успя да се реализира. Ван Волфсвинкел нанесе последния удар с два гола в добавеното време: 1-4.

Първи мач във Висшата лига, първи гол и червен картон е реалност. Първите точки от Ередивизи от град Алмере ви очакват.