Американският баскетбол тръгва на футболно турне със състезанието за Купата на НБА

Всички очи ще бъдат насочени към Виктор Уимпаняма (Сан Антонио Спърс) през следващия сезон

NOS Спорт

НБА обикаля футбола. През следващия сезон ще има допълнително състезание за купата: Купата на НБА. Новост в големите американски спортове и, разбира се, има за цел да направи NBA по-привлекателна и да прави повече пари.

Плановете бяха отложени за известно време, но НБА вече обяви подробности за новото състезание. Турнирът започва с шест групи от по пет отбора и накрая завършва с финал в Лас Вегас.

Началото на ноември

Периодът от 3 ноември до 9 декември беше избран, в очите на треньора на НБА Адам Силвър, за най-малко интересния период от „нормален“ сезон в НБА. Известно е, че Стърн е голям фен на европейския футбол, където състезанието за купата е обичайно явление.

Купата на НБА ще бъде отделен турнир, дуелите за който ще се броят в редовния сезон, за да се попречи на клубовете да играят повече от 82 мача и да оказват по-голям натиск върху играчите, нещо, което все повече се обсъжда през последните години. Суперзвездите в НБА рядко достигат 80 игри.

Видет Никола Йокич (бяла фланелка) спечели титлата в НБА за 2023 г. с Денвър Нъгетс

Като позволява мачовете да се зачитат към редовния сезон и по този начин да се борят за плейофите и най-добрата стартова позиция в него, НБА също не позволява на клубовете да използват новото първенство, за да дават на своите играчи допълнителна почивка през това време.

Петнадесетте отбора от всяка конференция (Изток и Запад) са спретнато разделени в шест групи. Към шестте победители в групите ще се присъединят два отбора с уайлд кард на четвъртфиналите, след което ще започне фазата на елиминациите.

READ  Шоутен разочарован с "ужасните" 3 км, Лердам трети на 500 м | карам ски

Само двата отбора, които стигнат до финала, ще изиграят 83 мача, но този мач не се зачита за състезанието.

Няма гарантирана точка на прекъсване

Първоначално Националната баскетболна асоциация обмисляше да даде на отбора победител гарантирано място в плейофите, но тази идея не проработи. Победителят трябва да се задоволи с трофей, играчите от отбора победител получават $500 000, а загубилите играчи получават $200 000 всеки.

Форматът NBA Cup Billiards, първият турнир за купата на американската професионална баскетболна лига.