Арсенал не успява да вземе инициативата след поражението у дома от Уест Хем

Ноус Футбол

Арсенал не успя да си върне първото място във Висшата лига. Заради домакинското поражение от градския съперник Уест Хем Юнайтед (0-2), лондончани ще трябва да се примирят с Ливърпул.

Малко преди това Брайтън и Хоув Албиън постигна убедителна победа над госта си Тотнъм Хотспър с резултат 4-2. В Брайтън холандецът Ян-Пол ван Хеке участва в целия мач. Вратарят Барт Вербрюген беше на резервната скамейка, докато съотборникът му Джоел Велтман беше контузен, също като Мики ван де Вен в Тотнъм.

Това означава, че Брайтън се изкачва на осмо място. Уест Хем може да бъде намерен на шесто място. Ливърпул продължи напред във вторник, като победи своя гост Бърнли с 2-0.

Класиране на Висшата лига

Арсенал владееше топката, а Уест Хям, чакайки контраатаката, изгради стена. Тази тактика работи отлично за гостуващия отбор.

Само тринадесет минути по-късно Томаш Соучек се възползва от известно объркване в защитата на Арсенал. Изглеждаше, че топката пресече задната линия преди малко, но ВАР не успя да докаже това, така че голът беше присъден.

Сучек

Десет минути след края на първото полувреме „чуковете“ удвоиха преднината си. Константинос Мавропанос засече с глава ъглов удар над гредата. Арсенал имаше много възможности след това, но не успя да ги използва. Саид Бенрахма пропусна дузпа за Уест Хям в последната минута, правейки резултата 0-2.

Брайтън печели

Брайтън поведе в единадесетата минута чрез Джак Хеншелуд. След повече от десет минути отборът на Южна Англия спечели дузпа, която Жоао Педро изпълни успешно.

Ричарлисон от Тотнъм Хотспър в сокоизстисквачката със съотборника си Гулиелмо Викарио и Ван Хеке (вляво)

Близо двадесет минути след края на първото полувреме Первис Естобина вкара третия гол в мача. Преди малко гол на нападателя на Тотнъм Ричарлисон бе отменен. В 75-ата минута победата за Тотнъм изглеждаше неизбежна, след като Жоао Педро отбеляза за 4:0. Бразилецът се разписа отново от единадесет метра.

READ  „Перфектният“ ПСВ Айндховен получава добри новини от Сан Марино и оставя 733 клуба зад себе си – Voetbal International

Едва в последния етап Тотнъм отбеляза. Головете отбелязаха Алехо Велес и Бен Дейвис, правейки резултата по-малко болезнен за Спърс.