Аталанта постигна голяма победа над Ливърпул (0-3) в четвъртфиналите на Лига Европа

Копминърс в дуел с Ван Дайк

Ноус Футбол

Аталанта нанесе силен удар на Ливърпул в първия мач на Анфийлд от четвъртфиналите на Лига Европа. Гостите спечелиха с не по-малко от 0-3 срещу ниския Ливърпул. Това сложи край на серия от 33 мача без загуба у дома за Червените.

Рома (0-1 срещу Милан), Байер Леверкузен (2-0 срещу Уест Хем Юнайтед) и Бенфика (2-1 срещу Олимпик Марсилия) също започнаха с победа на четвъртфиналите. Връщанията са следващата седмица.

Дуел холандски

Не по-малко от четирима холандски играчи бяха в титулярния мач на Анфийлд: Върджил ван Дайк и Коди Якобо в Ливърпул и Теон Купмайнерс и Мартин де Рун в Аталанта. Освен това Райън Гравенберч (Ливърпул), Мичъл Бакер и Ханс Хатебоер (Аталанта) започнаха на пейката.

Беше нагоре и надолу от самото начало в сблъсъка между втория във Висшата лига и номер шест в Серия А, като холандските играчи играеха активна роля.

Откриващият ход дойде от Аталанта. След като овладя топката от Де Роон, топката попадна в краката на Марио Пашалич, а хърватинът стреля силно в главата на вратаря Каоимхин Келехер. Ливърпул се размина добре с това.

• Ройтерс

Copminers трябва да направят 0-2
  • Ройтерс

Ван Дайк не разбира това
  • Ройтерс

Ливърпул напредва силно у дома

Точно като Jackpo, Koopmeinerz беше много активен в нападателната си роля в началната фаза. Левият крак пропиля хубав шанс.

Харви Елиът бе по-близо до откриващия гол от името на Ливърпул. Англичанинът стреля с левия към далечния ъгъл и видя, че ударът мина над гредата и гредата.

Скамака двоен удар

Миг по-късно голът падна и от другата страна. Копмайнер прати Давиде Запакоста дълбоко по десния фланг и след центриране на италианеца нападателят Джанлука Скамака изненада вратаря Келехер.

READ  Английската Висша лига може да се сбогува с VAR технологията и клубовете ще гласуват на 6 юни

Koopmeiners можеше да удвои преднината преди полувремето. След подаване на Де Рун Купмайнерс излезе сам срещу Келехер, но замахът на бившия играч на АЗ беше грешен избор и падна в гърдите на вратаря.

Аталанта 0-2 на Анфийлд

Това беше нулева вечер за добре обиграния отбор на Koopmeineers, който вече отбеляза 11 гола в Серия А този сезон, но тепърва ще отбелязва точни голове в Лига Европа. Това също не проработи през второто полувреме. Ударът му от свободен удар бе право към вратаря, а от свободна възможност той стреля встрани от вратата.

Беше нощта на Скамака. Бившият играч на ПСВ и БЕК Цволе вкара красив гол в 60-ата минута след центриране на Де Кетелаер. С Андрю Робъртсън, Доминик Собослай, Мохамед Салах и след това Луис Диас в отбора след почивката Ливърпул също имаше шансове.

Ударите на Салах и ударът с глава на Ван Дайк, наред с други, не влязоха и голът на Салах беше отменен поради засада. Аталанта добави гол. Ударът на Едерсон Силва беше блокиран, но Пашалич вкара при отбитата топка: 0-3.

Рейндерс подписва с Милан

Тияни Рейндерс падна с Милан в мача на Италия срещу Рома. Джанлука Манчини вкара единствения гол в 17-ата минута с глава от ъглов удар: 0:1. Райндерс беше на косъм да направи 1-1 със сетбол, но не вкара.

Лоренцо Пелегрини празнува гола на Рома

Джереми Фримпонг игра 67 минути за Байер Леверкузен срещу Уест Хям Юнайтед и видя как отборът му отбеляза два гола, след като беше сменен (2-0). С Оркун Кукчу на пейката Бенфика спечели първия мач в Лисабон срещу Олимпик Марсилия с 2-1.

READ  Специалистът по часовник Ван Емден (38) ще спре колоезденето след този сезон | Колоездене