Аякс губи първия тренировъчен мач под ръководството на треньор Фариоли от PEC Zwolle

Ноус Футбол

Аякс загуби първия тренировъчен мач под ръководството на новия италиански треньор Франческо Фариоли с 1-0 от БЕК Зволе. Единственото попадение бе дело на Антъни Фонтана.

Срещата не беше отворена за публика и се игра в тренировъчния комплекс на амстердамския клуб De Toekomst. Сезонът на Аякс започва след две седмици срещу сръбския Войводина в предварителния кръг на Европейската лига.

Хендерсън с ретур на точка

Аякс трябваше да се справи без участниците в Европейското първенство Стивън Бергвийн и Браян Проб. Джордан Хендерсън, 34-годишният англичанин, който не успя да влезе в отбора на Англия за Европейското първенство в Амстердам, присъстваше.

Срещу PEC Хендерсън започна като единствен контролер във формация 4-3-3, точката в задната част на халфовата линия. По този начин Фариоли оформи и състава си в Ница, където Аякс го победи това лято.

Аякс имаше надмощие през първото полувреме. Под бурното ръководство на Фариоли отборът от Амстердам се опита бързо да премести топката от едната страна на другата.

PEC успя да овладее това след петнадесет минути и това бързо създаде положения. Фонтана направи 1-0 двадесет минути по-късно със смайващ удар в горния ъгъл.