Аякс достигна четвъртфиналите в Шампионската лига след красива победа над Рома

Ноус Футбол

Вижте резюмето на мача Аякс – Рома (v) тук

Аякс жени се представи много добре в Шампионската лига. С победа с 2:1 над Рома тимът от Амстердам оцеля в „Групата на смъртта“ и се класира за четвъртфиналите на турнира.

Това прави Аякс първият холандски клуб, стигнал толкова далеч в Шампионската лига.

Преди турнира малцина футболни експерти бяха взели под внимание успеха на Амстердам Жени в групата с водещите страни Пари Сен Жермен, Байерн Мюнхен и Рома. Получаването на точка би било достатъчно. Но това чувство се промени, когато отборът на треньора Сюзън Бакър успя да победи френския и германския отбор у дома.

Аякс успя да се класира за четвъртфиналите с нова победа у дома, но в действителност се сблъска с трудности с италианския отбор от самото начало. Въпреки че Пакърс се опитаха да заложат на скоростта на нападателя Роми Лойхтер, основно Рома имаше шансовете.

Вижте реакциите на жените на Аякс след мача срещу Рома тук:

След около петнадесет минути игра вратарят на Аякс Реджина ван Ейк беше принуден да предприеме действия за първи път. Evelyn Viens изпревари всички и успя да атакува. Направих го в ръцете на вратаря. Тогава Елиса Бартоли имаше добра възможност с глава от ъглов удар, но отново Ван Ейк спаси.

Но три пъти е чар за италианките. Аякс изглежда не се е поучил наистина от предишния момент с Бартоли, висок само 1,60 метра. Ударът от пряк свободен удар на Мануела Джулиано падна перфектно в главата на напълно откъсналия се защитник, който сега вкара с глава през гредата: 0-1.

READ  Bouwmeester губи лидерството в Световната купа, но маржовете на върха все още са малки

Вижте гола на Бартоли тук:

Проблеми за Аякс: Бартоли води Рома с 1-0 на стадион Йохан Кройф

Защитата на Бартоли остана голям проблем: точно преди полувремето тя успя да удвои преднината на италианките. Нов удар с глава срещна гредата.

Но под зоркия поглед на националния треньор Андерс Юнкер и футболния директор на Ередивизи Найджъл де Йонг, Аякс се събра преди полувремето. Първият реален шанс на домакините веднага доведе до гол. Лили Йоханес засече топката в средата на терена и я подаде на Тини Хоекстра, който я стреля в далечния ъгъл: 1-1.

Вижте гола на Хоекстра тук:

Аякс се завръща в играта: Хоекстра отбелязва 1-1

С това Аякс влезе в съблекалнята, чувствайки се добре, но като се има предвид, че Байерн Мюнхен водеше с 1-0 пред Пари Сен Жермен в този момент, отборът също знаеше, че има още работа за вършене. За да се запазят нещата в контрол, беше необходим поне още един гол от Аякс.

Но Рома беше най-близо до гол. Виенс опита да се отдръпне, но видя как топката се търкулна във вратата. Което зарадва феновете на Амстердам на стадиона.

И когато Пари Сен Жермен изравни в Германия, имаше по-голямо облекчение в Амстердам. С този резултат Аякс отново се класира за четвъртфиналите. Радостта обаче бързо изчезна, когато малко след това Байерн направи 2-1.

Радостта в Амстердам все още е голяма

И тъй като Аякс даде всичко отново във финалната фаза, все още имаше страхотен шанс да се направи 2-1. Грант пропусна само да види Камелия Сезар очи в очи. Последва още ъглов удар отляво и това предизвика страхотна радост. Шпиц насочи топката към вратата на Рома, а Зара Карамзар с глава прати топката в собствената си врата.

READ  Ajax идва с „Препродажба“, за да предотврати празни места по време на дуели, които са изчерпани

Вижте автогола на Карамзар тук:

Голяма радост в Амстердам, с 2-1 четвъртфинал

Петте минути продължение изобщо не промениха купона на арената. В резултат на това мечтата на Аякс за Шампионската лига ще продължи известно време. Пари Сен Жермен и Байерн изравниха 2-2, което означава, че французите ще се класират заедно с Аякс за фазата на елиминациите.