Аякс е готов за Лига Европа след богата на голове сцена в Марсилия и червеното на Стивън Бергуис

Джон ван’т Шип се надяваше и очакваше мач, различен от този у дома, когато Аякс и Марсилия отбелязаха три гола в брилянтен мач. Временният треньор подписа много възможности като в Амстердам. Но Аякс, който редовно отваряше широко вратата на бързите френски нападатели; Van ‘t Schip очаква неговият екип да продължи да расте в тази област на Stade Vélodrome. Той каза: „Искаме да спечелим и за това трябва да играем по най-добрия начин, знаейки, че Аякс може да остане в Лига Европа само с две победи.

След минута той откри, че Аякс все още не е готов да държи задната врата затворена. Пиер-Емерик Обамеянг се измъкна, а вратарят Диант Рамаж светкавично спаси откриващия гол. Но пет минути по-късно нападателят и вратарят отново се изправиха очи в очи. След като капитанът на Аякс Стивън Бергвийн загуби топката, Исмаила Сар беше освободена. Гуриел Хато го заобиколи, но контактът едва накара италианския рефер Симоне Соуза да посочи дузпата. Сега Opimeeng Ramage си тръгна без шанс: 1-0.

Отговорът на Аякс не беше дълъг. И ето го. Форбс, който изненадващо започна, когато Вант Шип създаде пространство зад френската защита, намери Пробе, който завърши спокойно в късия ъгъл, след като размени едно-две със Стивън Бергуис. След този изравнителен гол Аякс започна да играе по-лесно. Добрата игра отново доведе до добър шанс за Деб Проби, който срещна вратаря Пау Лопес с пас от Форбс. Марсилия, клубът на кризата, където играчите бяха посрещнати с подгряващ концерт, след това отново поведе, също и защото защитникът Антон Гуейе позволи на Шансел Мбемба да изпълни с глава напълно свободен удар след ъглов удар.

READ  Тук можете да гледате на живо жребия на полуфиналите за купата на Холандия

Отново не отне много време на Аякс да отговори и отново Пробе запази шансовете си да се класира за елиминационната фаза на Лига Европа. Ван ‘т Шип веднага даде предимство на мощния нападател пред минутата Чуба Акпом след лека контузия на бедрото. Проби, който многократно е критикуван за приемането и завършването му, се отплати отново за това доверие половин час по-късно. Той използва директния опонент Джонатан Клаус като опора и също натисна 2-2 с лявата си ръка. Това бе предшествано от нов пас на Бергуис, който, подобно на Витес в събота (5-0), записа две асистенции.

Ван’т Шип вече спомена разликата в качеството между двата клуба и това стана ясно веднага след почивката. Това позволи на Амине Харит да центрира свободно от десния фланг, а след това бившият нападател на Дортмунд и Барселона смълчи критиците на терена с красив ножичен удар на далечната греда и принуди Аякс да гони за трети път.

След летящо овладяване на тъчлинията на Бергуис, това изглеждаше като мост твърде далеч за отбора от Амстердам. ВАР не му позволи да се размине. Соуса все пак показа на съживения Бургос първия си червен картон в услуга на Аякс. Това изглежда беше решено, докато Van ‘t Schip не вдигна своя супер-суб от дивана. Акпом беше на терена две минути, когато вкара шестия си гол в толкова мачове на далечната греда, подпомаган от друг резерва, Кристиан Хеленсън.

Последната атака в цифри не доведе до победния гол. Поне не и за Аякс. Добре за Марсилия, защото Рамидж се занимаваше много с високо центриране и видя Соуза бързо да сочи към мястото, когато искаше да се коригира. Обамеянг направи хеттрик, което почти не промени стартовата позиция на Аякс. Бившият европейски отбор, който преди година можеше да остане в Лига Европа само в последния си мач от групата на Шампионската лига с Рейнджърс, трябва да победи АЕК Атина у дома в рамките на две седмици, за да се придвижи една стъпка напред в Лигата на конференциите след новата година. позволи продължението. Без арестуваните Бургос.

READ  Матис де Лигт емоционално реагира на смъртта на Райола: „Ние бяхме вашите деца и вашето семейство“