Аякс знае следващия си съперник и може да резервира самолетни билети до България

Джон Хуксема

Последна актуализация:

Аякс ще мери сили с Лудогорец в плейофите на Лига Европа. Българският отбор, който включва бившия вратар на Грьонинген Серхио Пот, спечели с 5-1 казахстанския Астана в четвъртък вечерта. С това тимът загуби първия мач (2-1). Българите направиха разликата през втората част, в която успяха да открият мрежата четири пъти.

Характеристика:
В Лудогорец Бад започна на пейката. Вратарят на Амстердам, който преди това стоеше под гредата на Гронинген в продължение на седем сезона, получи разрешение да участва от началния удар в първия мач на Диптиха. Бившият защитник на АЗ Аслак Фон Витри беше в титулярния състав. Лудогорец поведе през първото полувреме чрез Бърнард Декпети. Българите не можаха да се радват дълго на преднината си, след като минути по-късно Темпо Тарбо изравни за Астана. След почивката Лудогорец се измъкна от казахстанците с още четири гола: 5-1. В два мача резултатът беше 6-3, което позволи на българския отбор да стигне до плейофите на Лига Европа. Така те срещат Аякс.

Лудогорец – Астана 5-1
26′ 1-0 Бърнард Декпети (асистенция: Аслак Фон Витри)
28′ 1-1 Темпо Тарбо (асистенция: Фабиан Урега)
47′ 2-1 Якуб Пиотровски (асистенция: Марсел Хайстер)
49′ 3-1 Бърнард Декпети (асистенция: Руан Круз)
57′ 4-1 Якуб Пиотровски (асистенция: Ноа Сонко Сундберг)
66′ 5-1 Кирил Деспотов (асистенция: Руан Круз)