А до Я в Лигата на конференциите се свежда до Дънди Юнайтед | футбол

Първото полувреме боли очите. AZ имаше най-добри намерения на Tannadice Park, но беше твърде небрежен, за да създаде толкова много шансове. Алкмардерс имаше най-големия шанс след седем минути. Вратарят на Дънди Марк Перегети подаде топката на Хокон Евген, който загуби топката от Вангелис Павлидис. Шотландските бойци предложиха малко в замяна. Вратарят на AZ Хоби Верхулст трябваше да влезе в игра веднъж и умело спаси залога на Крейг Себалд.

Дънди Юнайтед посети катакомбите под бурни аплодисменти и каза много за ниските очаквания. Феновете на домакините обаче напълно полудяха след 61 минути, след като Аризона легна под ножа. Милош Киркез удари топката, а Дънди Юнайтед нанесе контраатака. Превъзходната топка за кърлинг на Глен Мидълтън беше твърде силна за Верхолст (1-0). Беше удивително колко изкривено се справи екипът на Янсен. Бруно Мартинс Инди беше опасен с удар – след хитро изпълнение на свободен удар – но топката излетя от устата на вратата. Павлидис бе спрян от Биригити.

Глен Мидълтън откри резултата.

Като цяло това, което показаха гостите, беше много оскъдно. У дома повредата обикновено може да бъде поправена, но играта трябва да бъде много по-добра.