Барселона чака трудна задача срещу Галатасарай в Турция | футбол

Шави започна мача без своите ветерани Жерар Пике и Серхио Бускетс, а голмайсторът Пиер-Емерик Обамеянг, който стигна до зимната пауза, също получи разрешение да продължи. В резултат на това Мемфис Депай получи разрешение да се върне в стартовия състав за първи път след контузия на 12 януари, след като направи две участия (и два гола) срещу Атлетик Клуб и Елче. Не от позицията си на любим нападател, а в свободна роля от лявото крило. Феран Торес беше отпред. Ако има нещо, което трябва да е ясно на Шави още веднъж, то е, че зимното подписване на €55 милиона не е нападател. Въпреки че неговият мениджър в Манчестър Сити Пеп Гуардиола редовно го използва успешно като номер 9.

празнуват

Това се разбра още преди началото на второто полувреме. В първите 45 минути най-опасни се превърнаха турците с холандеца Райън Бабел и Патрик ван Анхолт в основата. Хиляди турци на хребета Камп Ноу, които вече се втурнаха в центъра на града същия следобед, тръгнаха, когато Керем Актуркоглу се препъна по пътя си покрай Серхиньо Дест след 36 минути. Лявото крило стреля към далечния ъгъл, но топката попадна на повърхността на вратата.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете информирани за най-новите футболни новини всеки ден

Преди минута Мемфис получи жълт картон за предизвикателство за крака ми отзад. Това изглежда много по-зле, отколкото беше, защото оранжевият национал осъзна навреме, че минава през отчаян опит и всъщност спря, преди да удари опонента си. А френският рефер Беноа Бастиен оцени, че е най-опасният „каталунец“ през първото полувреме. Мемфис беше близо до гол в 27-та минута, но видя, че удар от свободен удар се откъсна от вратата на вратаря Инаки Пеня, който беше под наем от Барселона този сезон. Пеня направи това сам отново четири минути преди полувремето, когато Мемфис потърси далечния ъгъл отляво.

READ  Фейенорд веднага се надява на раздяла с Франк Арнесен

Той позволи на оранжевия нападател да започне второто полувреме с номер 9. Торес трябваше да направи път на Усман Дембеле. Бускетс и Пике изпревариха Нико Гонзалес и Роналд Араухо. След час игра Мемфис трябваше да отстъпи място на Обамеянг, веднага след огнен удар над вратата на холандеца. Мемфис бавно става отново подходящ по този начин. Малко преди това удар с глава на Бускетс беше щракнат и малко след влизането на „Оба“ при центриране на Жорди Алба беше изстрелян, отхвърлен от десния ъгъл.

Натрупаха се възможности за Барселона, която имаше друга алтернатива в ръкава си. „Камп Ноу“ извикаха за „Люк“, когато Люк де Йонг започна да загрява. Скоро след удар на Френки де Йонг, който игра 90 минути, точно като десния бек Дест. Вавилон беше заменен при Галатасарай, след невидим дуел със слабите турци, в средата на второто полувреме. Скоро изстрелите срещу Адама Траоре и капризите на Дембеле приключиха на трибуните.

каране на колело

Френки де Йонг удари гредата 15 минути след края, когато резервният Обамеянг удари левия му крак. Три минути по-късно хората на Камп Ноу бяха с разбито сърце, когато резервният и бивш френски защитник Бафетимби Гомис избяга лице в лице с вратаря на Барселона Тер Стеген. и отбеляза. Изглеждаше 0-1, но секунди по-късно голът беше отхвърлен за офсайд.

След това дойде ред на Люк де Йонг, който вече беше пял по време на алтернативата. Обаждането на Люк стана по-силно и след десет минути беше време. Холандецът влезе в редиците на фона на бурни аплодисменти. С всеки пас се чувствах обнадежден, но Де Йонг не получи използваема топка.

READ  „Наранявания поради това“

Аталанта – Байер Леверкузен 3-2

Аталанта Бергамо започна с трима холандски играчи в основата срещу Леверкузен. Teun Koopmeiners, Marten de Roon и Hans Hateboer се изправиха срещу двама сънародници: Jeremie Frimpong и Mitchell Bakker. Последните двама бързо се развеселиха, когато Чарлз Аранхуес даде преднина на германците в 11-ата минута.

Едва петнадесет минути по-късно италианците вече бяха напред, а украинецът Руслан Малиновски отбеляза гол от подаване на колумбиеца Луис Морел. Две минути по-късно беше точно обратното. Малко след почивката Морел направи резултата 3-1. Леверкузен върна 3-2 чрез Муса Диаби. Фримпонг беше заменен в последния етап от сънародника си Тимъти Фосу-Менса.

Рейнджърс – Цървена звезда Белград 3-0

Шотландските Рейнджърс, чийто треньор е Джовани ван Бронкхорст, победиха Цървена Звезда Белград с 3:0. Джеймс Таверние (наказателен удар) и Алфредо Морелос изведоха шотландците с 2:0 след петнадесет минути. Леон Балогун направи 3-0 пет минути след началото на първото полувреме.