Бенфика се оттегля напълно от него и отива в дуел на CL с Аякс с лошо предчувствие

Бенфика Той няма добра репетиция за мача от Шампионска лига с Аякс следващата седмица. Португалия отстъпи преднина с 0-2 Боавишта, където Кенджи Гаури изигра важна роля. След повече от деветдесет минути игра стана 2-2 на таблото.

Изглежда, че няма проблем за Бенфика през първото полувреме. Мачът започна бавно, но след около двадесет минути игра Бенфика го пусна. Благородният Таарабт Той даде преднина на отбора си с 0-1 и след около десет минути Алехандро Грималдо удвои преднината.

Ахилесовата пета на Бенфика се появи болезнено през второто полувреме. Защитата, включително Ян Вертонген и Николас Отаменди, прекараха тежко време. Играчите в лека категория на Боавишта се възползваха от това. Густаво Зауер свали напрежението петнадесет минути преди края, Гайус Макута направи красиво 2-2 след добра работа на Горе. Тогава Боависта имаше възможност да направи резултата 3-2, но мрежата не бе намерена.

Жребият не вещае добро за Бенфика в битката за титлата в Португалия. Тимът е трети и има девет точки по-малко от лидера ФК Порто, който също има мач по-малко. В Бенфика фокусът може да бъде следващата сряда, когато Аякс гостува на Лисабон в 21 часа.