Бившият играч на Фейенорд Крессенсио Съмървил го прави отново за Лийдс Юнайтед и Манчестър Сити избяга в добавеното време | чужд футбол

видеослед геройска роля Срещу Ливърпул миналата седмица Кресенсио Съмървил донесе нова победа на Лийдс Юнайтед. В мача от Висшата лига с Борнемут бившият играч на Фейенорд се разписа за победа с 4-3 в последния етап. Манчестър Сити се затрудни срещу Фулъм, но в крайна сметка успя да спечели.

Лийдс започна добре срещу Борнемут. Маркос Сенеси изведе Крисенсио Съмървил в наказателното поле и Родриго отбеляза за 1:0. След час игра обаче резултатът на „Еланд Роуд“ беше 1-3 и мачът изглеждаше решен. Блестящо завръщане, с гол в Съмървил като последна част, донесе победата на Лийдс: 4-3.

За 21-годишния Съмървил, който преди това е играл за FC Dordrecht и Ado Den Haag, това беше третият му гол за три седмици.

Още веднъж Крисенсио Съмървил е големият човек в Лийдс Юнайтед. © Ройтерс

Победа на Манчестър Сити

Манчестър Сити се размина на косъм от загуба на точки в битката за националната титла. Шампионът спечели пред своите фенове в добавеното време от Фулъм с 2-1.

Манчестър изигра голяма част от мача с човек по-малко. Португалският защитник Жоао Кансело беше жестоко наказан с червен картон след 25 минути игра за нарушение в наказателното поле. Тогава бразилецът Андреас Перейра използва дузпа, за да изравни резултата. Манчестър Сити поведе след повече от петнадесет минути благодарение на аржентинеца Хулиан Алварес.

С човек по-малко Манчестър Сити настоя след почивката. А треньорът Пеп Гуардиола привлече Ерлинг Халанд в състава в 64-ата мин. Норвежкият нападател пропусна предишните два мача заради лека контузия. Хааланд смяташе, че ще поведе на Манчестър Сити в 74-ата минута с пас на Кевин Де Бройне, но голът му не бе допуснат поради засада. В добавеното време норвежецът все пак вкара от дузпа, която не беше добре заплатена. Вратарят Бернд Лено не успя да спре топката. Дузпата бе отсъдена след фаул на Антъни Робинсън де Бройне.

Ерлинг Хааланд отново е известният човек.

Ерлинг Хааланд отново е известният човек. © AP

Оранжевият национал Нейтън Аке игра цял мач за Манчестър Сити. Във Фулъм същото се отнасяше и за защитника Кени Тите.

Манчестър Сити поведе от Арсенал благодарение на победата. Лондонският отбор играе първи мач срещу Челси в неделя и води с две точки пред Манчестър Сити, ако спечели.

Вижте резюмето на Манчестър Сити – Фулъм тук.

Резултати от Висшата лига на Англия

Манчестър Сити / Фулъм 2-1
Лийдс Юнайтед х Борнемут 4-3
Нотингам Форест – Брентфорд 2-2
Уулвърхемптън Уондърърс – Брайтън и Хоув Албиън 2-3
Евертън – Лестър Сити (кръг 18:30 ч.)

Покажи файла тук Ситуация във Висшата лига.

READ  Превъзходният Тадей Погакар нанася удар с чук на първия планински етап от Обиколката на Каталуня