Борусия Дортмунд продължава силното си представяне и повежда

Петък, 20 октомври 2023 г. в 22:25 ч• Ryan Rosendahl • Последна актуализация: 22:31

Борусия Дортмунд отмъкна първото място в Бундеслигата от Байер Леверкузен. Вторият от миналия сезон отбор понякога имаше трудни времена у дома срещу Вердер Бремен в петък, но все пак заслужено спечели с 1-0. Дониел Мален имаше титулярно място в Дортмунд и също направи добро впечатление, но беше заменен на последния етап. Леверкузен и Щутгарт могат да надминат Дортмунд по-късно този уикенд, ако спечелят, докато Байерн Мюнхен ще има равни точки (20), ако спечелят.

Треньорът Един Терзич избра да остави Дортмунд да играе във формация 4-5-1. Следователно вратарят Грегор Купил видя защита от четирима играчи, състояща се от (отдясно наляво) Мариус Волф, Матс Хумелс, Нико Шлотербек и Джулиан Райерсън. Грайндингът започна като жанр крило Вдясно, с Юлиан Бранд в същата роля отляво. Марко Ройс, Емре Джан и лятното попълнение Феликс Нмеча оформиха полузащитата pfb. Никлас Волкруг, който наскоро отбеляза два пъти за Германия, действаше като водач на атаката на домакините.

Дортмунд веднага показа атакуващото си намерение и Мален беше този, който тества вратаря Михаел Зетерер само след пет минути. Последният пост на Бремен беше в добра форма и той попречи на холандския национал да вкара още два гола през първото полувреме с добри спасявания. Ройс и Шлотербек, между другото, също не успяха да отбележат в обещаващи положения, което означава, че Дортмунд влезе в първото полувреме без голове. Бремен трудно можеше да направи атакуващо впечатление и бяха доволни от нивото на резултата на половината път.

READ  BBC: Отборът на Ред Бул във Формула 1 отрича смущения след критики от Йос Верстапен

Отборът на Терзич не действа прибързано след почивката и възнагради търпението си с гол в средата на втората част. Чан успя да намери предупреждението на Бранд с много интелигентен и красив пас през центъра, а после последният не пропусна от вътрешността на наказателното поле: 1-0. Десет минути по-късно Терзич реши да замени мощния Мален с Марсел Сабицер, докато Себастиен Халер смени изморения от битка Волкруг при нападателя на Дортмунд.

Бремен опита, включително мощен удар на Джъстин Нджинмах, но разликата не успя да изтрие разликата в последния етап. Дортмунд удължи серията си без загуба до осем мача този сезон и може да се отпусне и да се отпусне за известно време. Включително миналия сезон, лидерите са непобедени в Бундеслигата в шестнадесет поредни мача. Последното поражение датира от април, когато бъдещият шампион Байерн се оказа твърде труден с победа с 4-2.