Бреда притиска Алмир Сити в битката за титлата от периода | Холандски футбол

NAC Breda увеличи натиска върху град Алмере в битката за титлата от третия период в дивизията Kitchen Champion.

Заради снеговалежа самият Алмере не игра срещу Йънг Утрехт в петък вечерта. По-късно NAC победи отбора на Алекс Пастор с убедителна победа над MVV (4-1). Алмир трябва да спечели прекратения дуел с талантите на Doom City, за да си осигури плейофите. В NAC исландецът Елиас Мар Омарсон беше големият човек. Той чакаше първия си гол, откакто дойде в Бреда, но в петък вечер веднага вкара три попадения в петия си мач с НАК.

PEC Zwolle не направи нищо лошо. Капитанът на Kitchen Champion Division отбеляза 3-2 в шампионата Willem II. Миналата седмица PEC Zwolle победи FC Den Bosch с рекорден резултат, 13-0. Между другото, Ден Бош претърпя ново голямо поражение, дори и без вече уволнения треньор Жак де Гиър. VVV-Venlo победи тима от Брабант с 4-0.

СИК поведе след по-малко от петнадесет минути чрез Харис Медунянин. Той стреля, след като бе подминат от Райън Томас. Гръцкият нападател Апостолос Филиос направи 0-2, след като Дейви ван ден Берг го изпрати дълбоко.

© Pedro Shutter Photo Zwolle

Ерик Шотен отново го направи вълнуващ неотдавна, забивайки с глава след корнер на Матиас Ферит. Това се случи след половин час. След над 10 минути преди края Медунганен направи 1-3. След това Майкъл Ди Лео отбеляза нов гол за Тилбургер.

Goldcrest Black

Това не беше достатъчно за трето първенство, но ADO се справиха добре, когато посетиха TOP Oss в битката за плейофна карта. След червения картон на Малик Ал Салуки отборът показа своята устойчивост на няколко пъти и спечели благодарение на Голдкрест Жоел Звартс, който отбеляза два гола: 2-3. ADO даде важна тройка, която изкачи отбора до осмо място, класирайки го за плейофите в края на сезона. Пасивът на това място вече е три точки.

READ  Най-накрая Шоутен отново има злато от Световната купа и има отличен генерал | карам ски

Heracles все още е в цикъл на надграждане

В битката за едно от двете места за директна промоция Херкулес Алмело спечели три важни точки. Отборът на Джон Ламърс спечели с 2-0 срещу Йонг АЗ и по този начин се изкачи с 60 точки преднина, 11 точки пред Алмере и три по-малко от лидера PEC.

Мачът започна с 45 минути по-късно от предвиденото, но това не развали забавлението. Само четири минути по-късно повече от 11 000 зрители успяха да аплодират гола на Исмаил Ал-Азауи. Точно преди последния съдийски сигнал, на Херакмен беше позволено да скочи отново, когато Риджинио Чичилия направи 2-0 в добавеното време.

Позиция на Kitchen Champion Division (щракнете върху лентата, съдържаща „Редовно“, за да изберете позиция за периода)