Ван Дайк вярва, че „Ливърпул-Б“ си осигурява полуфиналите на Шампионската лига от резервната скамейка | футбол

Португалците, които бяха отговорни за елиминирането на Аякс, знаеха, че ги очаква много тежка вечер. У дома Бенфика трябваше да повярва в това на тълпи и че просрочените задължения трябва да станат безобидни в сряда вечерта.

Ван Дайк на дивана

Увереността на Клоп да постигне добър резултат преди мача беше очевидна от факта, че той позволи на много играчи да си починат. Например Върджил ван Дайк започна на пейката, а Александър-Арнолд, Анди Робъртсън, Фабиньо, Тиаго Алкантара, Мохамед Салах и Садио Мане също не се появиха в началото на мача.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Въпреки че задачата на Бенфика вече беше тежка в сряда вечерта, тя стана още по-голяма след повече от двадесет минути, когато Ибрахима Конате даде преднина на Ливърпул: 1-0. Бенфика обаче смяташе, че ще намери бърз отговор чрез Darwin Nines, но голът му беше отхвърлен поради офсайд. Изравняването дойде преди края на първото полувреме. Гонсало Рамос отново постави страната си до Ливърпул: 1-1 и в резултат и двата отбора влязоха в първото полувреме след приятно първо полувреме.

Фирмино наранява Бенфика

Десет минути след първото полувреме Роберто Фирмино сложи край на последния лъч надежда на Бенфика. Той се възползва от топката на далечната греда и върна отбора си напред: 2-1. Не след дълго той обиди португалеца още повече, като се разписа при 3-1. Роман Ярмачук направи нещо в замяна от името на Бенфика, но щетите вече изглеждаха нанесени дотогава.

Изравняването обаче падна и за Бенфика чрез Нинес и надеждата се върна за известно време в Бенфика. През последните 10 минути португалците се нуждаеха от още два гола, но Ливърпул не пропусна това: 3-3.

READ  KNVB все още чака разрешението на FIFA да носи екипа на OneLove на Световното първенство по футбол

Ливърпул изигра първия мач срещу Манчестър Сити (2-2) миналата неделя. Събота идва червен Връща се да играе срещу отбора на Пеп Гуардиола на полуфиналите за ФА Къп.