Ван Ейк, който дебютира в България, играе в реми

Не Висшата лига, а международният футбол в наши дни. Шестима играчи от първата селекция на Хееренвеен бяха повикани от техните национални футболни асоциации. в Ом герои Преглед на първите изиграни мачове.

Милан ван Евайк
Милан ван Евайк получи разрешение да се отчете на холандските юноши за първи път. Десният бек също получи право веднага да отпразнува дебюта си. Ван Евайк изигра целия турнир на квалификациите за Европейското първенство в България в петък. Без отбелязани голове (0-0). срещу Швейцария в Девентер във вторник.

Ибрахим Тресуик
Друг защитник на Хееренвеен вече беше преминал в родината си ден по-рано. Ибрахим Тречевич игра деветдесет минути в четвъртък в демонстративния мач на Косово срещу Буркина Фасо (5-0). Във вторник косоварите ще играят приятелски мач срещу Швейцария.

Рами Ал Хадж и Амин сър
И Рами Ал Хадж, и Амин Сар бяха включени във финалната селекция на Young Sweden. Те се надяват да се завърнат в игра във вторник в квалификационния мач за европейското първенство с Ирландия.

Никълъс Мадсън
Младата Дания играе с Белгия в квалификационен мач за европейско първенство във вторник. Полузащитникът на sc Хееренвеен Николас Матсен се надява да играе минути.

Тим Хол
Турнирът на трите нации за холандския национален отбор до 18 години в Германия започва в събота. Първият съперник за Тимо Зал и съотборниците му е Франция. В понеделник оранжевите играят срещу домакина.