Ван Нистелрой иска ПСВ да се подобри главно в защита срещу Бодо/Глимт | Понастоящем

Старши треньорът Рууд ван Нистелрой се надява ПСВ Айндховен да покаже по-добро представяне в защита срещу ФК Бодо/Глимт, отколкото миналия уикенд срещу ФК Твенте (поражение с 1-1). ПСВ Айндховен играе първия мач от груповата фаза на Лига Европа в четвъртък вечер.

„Трябва да разгледате всички неща, които отборът може да подобри, а защитата е едно от тях“, каза Ван Нистелрой. ESPN. „Защитата трябва да е в добра форма. Най-малкото възможно количество голове срещу нея е много важно условие, за да бъдеш успешен отбор.“

ПСВ Айндховен е допуснал поне един гол във всеки официален мач този сезон, но в същото време е отборът с най-много отбелязани голове в Ередивизи. ПСВ Айндховен вкара 23 гола в първите си пет мача. „Вкарахме много, вярно, но в защита трябва да покажем структурно подобрение“, казва 46-годишният треньор.

Bodo/Glimt беше изненада в Европа до миналия сезон, но по-рано тази година стигна до четвъртфиналите на Лигата на конференциите. Така Хави Симънс предупреди втория в норвежката лига. „Знам, че те нокаутираха Рома и Аризона, наистина добър отбор. Но ние сме в перфектна форма и направихме подготовката си.“

С ПСВ Айндховен остават само пет мача в Ередивизи, Бодо/Глимт вече са изиграли 21 мача в лигата. Норвежкият Eliteserien започва през април всяка година и завършва през ноември.

Мачът от Лига Европа между PSV Eindhoven и Bodø/Glimt ще започне на Philips Stadium в четвъртък от 18:45. Първата група включва Арсенал и Цюрих.

Хави Симънс отбеляза шест гола в първите си пет мача в холандското първенство.

снимка: професионални кадри