Ван Перси грабна първа точка в английската Висша лига, а Хееренвеен и Утрехт завършиха наравно (1-1)

Ноус Футбол

Гледайте обобщението на мача СК Хееренвеен – ФК Утрехт

Робин ван Перси отбеляза първата си точка във Висшата лига като треньор на Хееренвеен. Във Фризия отборът домакин изравни с ФК Утрехт с 1-1.

Последният път, когато Хееренвеен постигна победа във Висшата лига над ФК Утрехт на домашния си стадион Абе Лейнстра беше преди десет години. На 30 август 2014 г. той спечели с 3-1. Оттогава Утрехт остава непобеден девет пъти: пет победи и четири равенства.

Благоприятна статистика

Още в третата минута стана ясно, че Утрехт иска да продължи тази положителна статистика. Гостите продължиха напред чрез Оли Ромини.

Изглеждаше, че центрирането от корнер мина покрай всички, но Paxten Aaronson върна топката в наказателното поле. Ромини беше готов да вкара втория си гол за сезона във Висшата лига: 0-1.

Миг по-късно Арънсън си помисли, че сам ще отбележи победния гол. След хубав отсечен ход той изстреля топката извън вратаря на Хееренвеен Мики ван дер Харт. Голът беше отменен, след като ВАР отсъди засада.

Убедителното начало на гостите беше причината треньорът на Хееренвеен Ван Перси да напусне резервната скамейка. Той се опита да насърчи отбора си с викове и сочене.

Беше контролирано

Имаше влияние. Хееренвеен доминираше в мача след слабо начало, което доведе до най-добрата възможност да изравнят преди полувремето. Пред празна врата Елиас Ел-Сабаауи можеше да избере ъглов удар, но опитът му беше див и не мина между гредите.

Елиас Ал-Сабауи се чуди как не вкарва топката във вратата отблизо

От друга страна, малко по-късно можеше лесно да се стигне до 0-2 за Утрехт. Ромини изстреля топката отблизо, но Ван дер Харт с красива реакция задържа топката встрани. Вратарят беше нащрек и при ретур.

READ  Говорителят на стадиона вижда сина си да взема златото на 1500 метра на текущото Световно първенство по лека атлетика

По този начин щетите за фризийската страна бяха ограничени и Хееренвеен успя да надгради инерцията, която бяха създали преди почивката.

В минутите след края на първото полувреме домакините бяха близо до изравняването и създадоха няколко добри положения, най-голямата от които бе за Даниел Карлсбак.

Норвежкият нападател получи топката с крака след ъглов удар, но опитът му бе блокиран от вратаря Василиос Баркас. Миг по-рано Карлсбек беше в основата на плавна атака, но последвалият удар на резервата Джейкъб Тринску завърши в напречната греда.

Заслужено равенство

Трябваше да изчакаме изравнителния гол и той дойде осем минути преди края. Тренсков отбеляза заслужено 1-1 на таблото. Хееренвеен вярваше, че първата домакинска победа над Утрехт от десет години е възможна и продължи да търси атака, но не успя да отбележи въпреки няколкото атаки.