Вдъхновяващият Байерн губи от Лацио след червен картон на съперника Де Лигт

Упамекано извършва умишлен фаул, предизвиква дузпа и му е позволено да напусне

Ноус Футбол

Байерн Мюнхен, който спечели титлата шест пъти, не успя да убеди Лацио в осминафинала на Шампионската лига и загуби първия мач с 1-0. Капитанът Чиро Имобиле спечели мача в Рома със зашеметяващ удар от дузпа.

Това беше достатъчно, за да оглави дуото, което ще се реши в Мюнхен след три седмици.

След огромното поражение от Байер Леверкузен в Германската лига миналата седмица, Байерн, без Матайс де Лигт в стартовия състав, се надява да се възстанови срещу Лацио, който успя да елиминира Фейенорд от груповата фаза.

Но тези планове бяха осуетени от червен картон след почивката за съперника на Де Лигт: защитника Дайот Упамекано, който стъпи на крака на Густав Исаксен. Играта се обърна и германците вече не успяха да поправят щетите.

Малко шансове

Байерн лесно се класира за плейофите, но срещна трудности да убеди срещу Лацио. Отборът на Бавария контролираше хода на играта в първите минути на срещата, което доведе до две ранни възможности за отбелязване на откриващия гол.

Лерой Сане пусна топката към границата на наказателното поле, където готов беше Джошуа Кимих. Той стреля встрани от дясната греда. Няколко минути по-късно бившият играч на Аякс Нусаир Мазрауи също пропусна гол.

След това Байерн трудно създаваше възможности пред силната организация на тима на треньора Маурицио Сари. Самият Лацио дебнеше на контраатака, а Байерн владееше топката.

Нападателят Хари Кейн (вляво) също беше невидим в първия акт

Лацио излезе силно от съблекалнята. 22-годишният нападател Исаксен излезе сам към Мануел Нойер и простреля топката покрай германския вратар. Треньорът Томас Тухел гледа, клатейки глава, отбора си, който подава топката без вдъхновение.

Румънската страна навлезе все по-навътре в играта и получиха помощ, когато Упамекано направи безумна грешка.

Моментът, в който италианският номер седем чакаше цял мач, дойде в 67-ата минута.Упамекано излетя извън контрол и се приземи директно в краката на Исаксен. Червен картон и дузпа бяха наказанието за французина.

Имобиле празнува гола си

Италианският нападател Имобиле успя да се възползва от възможността и запази спокойствие. Капитанът вкара топката в мрежата: 1-0 и теренът гръмна.

Дори и срещу десет човека, Лацио продължи да се защитава и остави топката на Байерн. Както се случи през първото полувреме, отборът на Германия не успя да постигне напредък, така че второто поражение в рамките на една седмица беше реалност.