Вилем II продължава напредъка си с трудна победа над Йонг Аякс | Уилям II

Вилем II продължи напредването си в Кухненската Шампионска лига в първия мач срещу Йонг Аякс. С увисване и задушаване беше равенство 2-1.

Без наказания Pol Llonch (и с Freek Heerkens), Willem II атакува незабавно и това скоро доведе до няколко корнера. След третия ъглов удар топката заседна в шестнадесетметровата зона и се търкулна в краката на Хееркенс, който стреля вътрешно: 1-0.

Йонг Аякс, за разлика от предишните два мача без играчи като Браян Броуби и Франсиско Консейсао, също имаше офанзивни намерения. Костас Ламбра парира удар на Джейдън Панелел и моменти по-късно домакините се спасиха, след като центриране на Амстердам току-що премина покрай няколко играчи на Аякс.

Той беше ударен при контра удар. А топката при добър ретур се озова в Макс Свенсон, който мощно вкара топката във вратата на вратаря Чарли Ситфорд: 2-0. Мачът обаче в никакъв случай не беше решен и това си пролича преди полувремето, когато Кристиан Хилсон завъртя пряк свободен удар от границата на шестнадесет метра в далечния ъгъл: 2-1.

Огромна възможност

Малко след първото полувреме защитникът Везел Дамирс имаше страхотен шанс, когато отбеляза за 3-1, но отблизо вкара гол. Миг по-късно нападателят Джез Хорнкамп беше принуден да отстъпи, докато накуцваше. Той беше заменен от Джереми Бокела.

След като игра повече от час, Джеси Бош се завърна (в полза на Хееркенс) няколко седмици по-късно от контузия. Веднага след това Елтън Кабанджо също не успя да вкара втория трети гол на Вилем, но ъгловият удар бе труден.

READ  Боскамп вижда наследника на Слот да броди в Ередивизи

15 минути преди края Свенсон и Кабанджо бяха заменени от Дани Матийо и Михаел Ди Лео. Jong Ajax успя да избута Вилем II, но защитата на Вилем II се задържа стабилно във вълнуващата последна част.

Уилям II: ламбро. Овусу, Шоутен, Хееркенс (65. Бош), Дамерс, Вуденберг; Верет, Меервелд, Свенсон (75. Матийо); Кабанго (75. Ди Лео), Хорнкамп (50. Бокела).

Макс Свенсон изведе Вилем II с 2-0 срещу Йонг Аякс. © Pro Shots / Toin Damen