Витес е в големи проблеми, след като ръководи дясното крило от Хееренвеен | футбол

Обновената защита това лято изтича като кошница с 12 гола в три мача. Това е средно по един гол на всеки 22,5 минути. В хипотетичния случай, в който Витес би запазил това ниво за цял сезон, отборът на Арнхем щеше да допусне не по-малко от 136 гола след 34 мача. Следователно щетите можеха да бъдат по-големи, тъй като СК Хееренвеен, който регистрира първата си победа за сезона след две равенства, пропусна редица възможности. Ето как Матс Колерт пристигна в Ал Каим.

Необходим е ремонт

Надеждата за Арнем е, че все още могат да бъдат направени някои ремонти преди изтичането на крайния срок за прехода. „Уверен съм, че след като новият собственик се включи, ще има място за нови играчи. Предварително се надява за бърз пробив в придобиването“, каза главният треньор Бенджамин Шмидс пред ESPN, „и че то ще бъде завършено преди края на трансферния прозорец.“ Той отвори прозореца само за 11 дни, така че времето изтича. Надяваме се Шмидс да излезе с по-добри играчи от шестимата, които привлече сега, защото новодошлите не направиха убедително впечатление досега, като португалският защитник Феро се отличава по отрицателен начин.

Измама във Витес.  В момента отборът е в холандската лига.

Измама във Витес. В момента отборът е в холандската лига.

Американецът Джон Текстър в момента се разпространява като кандидат за придобиване, който притежава бразилския Botafogo, френския Olympique Lyonnais и има миноритарни дялове в белгийската RWDM и английския Crystal Palace. Преди това американските братя Платек, собственици на Spezia Calcio, датската SonderjyskE и Casa Pia от Португалия бяха свързвани с придобиването.

уязвими

Необходимостта от засилване на селекцията на терена бе подчертана за пореден път от отбора на Леч. Витес отново беше много слаб в защита и почти не създаде положения. Вратарят Кйел Шерпин, който беше привлечен от Брайтън миналата седмица, беше точно в стартовия състав, но това не беше убедителен дебют. Отсъствието поради отстраняването на Сондре Тронстад Леч го компенсира, като доведе Меле Мюленстийн в средата на терена, правейки Томас Хайек един от тримата защитници в системата 5-3-2.

READ  Стюардите на Формула 1 получават помощ от изкуствен интелект в Абу Даби, за да проверят ограниченията на пистата | Формула 1

Но това не се получи добре, тъй като в рамките на пет минути СК Хееренвеен, който не бе отбелязвал гол този сезон до събота, водеше с 1-0 пред Арнем. Хаджик и Енцо Корнелис загубиха много пространство пред фризийското нападателно дуо Амин Сар и Сидни ван Хойдонк, след което крадецът на гол на Брабант завърши спокойно (0-1).

Голям удар за Витес след загубата с 5-2 от Фейенорд и загубата с 3-1 от Екселсиор в предишните два кръга. След това Леч продължи да търси изравнителен гол, но направи много малко. Най-близо до изравнителния гол беше Мюленщайн, който първо се изправи срещу 2,03-метровия вратар Андрес Нойберт, който по този начин е с един сантиметър по-висок от новия вратар на Витес Шербен. Meulensteen също не успя да върне отскока. Синът на бившия помощник на Манчестър Юнайтед Рене Мюленщайн избута топката.

ранна промяна

Лич влиза след половин час. С наемника на Щутгарт Мехмет Санкох на мястото на Хаджек той привлече допълнителен нападател, оставяйки системата 5-3-2 в морето, а Витесе водеше 4-3-3 с Феро и младия Корнелис като централни защитници. Домакините получиха по-голям контрол над мача, без да създават много положения, но точно преди почивката слабостите на Леч в защита отново се върнаха към тях. Анас Тахери излезе от гърба му в задната част на движещия се малък Веро. Вратарят Шербин не бе убедителен и шведският нападател прехвърли лесно вратаря на Витес (0-2).

Ван Хойдонк беше добър на вратата на Арнем.

След почивката Витес потърси свързваща цел, но не направи абсолютно нищо, докато СК Хееренвеен беше животозастрашаващ при контра срещу крехката защита на Арнхем. Ван Хоойдонк тласна Леч по-агресивно с фактите, като увеличи резултата до 0-4 с два гола. Първо той засече в мрежата удар на Сар, който попадна пред краката му. Малко по-късно Сар вкара нов гол на Ван Хойдонк, който беше страхотно изпълнен. Заради убедителната победа Хееренвеен спечели пет точки от три мача в Първа дивизия, където Витес също остана през последните години, но вече е далеч.

READ  Тадич от Аякс вярва, че „най-добрият отбор на Сърбия от години“ може да атакува Бразилия | световно първенство по футбол

Лийч: Трябва да решим този проблем заедно

Треньорът Томас Лейч от Витес не искаше открито да губи играчите си след поражението срещу Хееренвеен (0-4). „Прекарахме добре заедно, а сега преминаваме през наистина труден момент“, каза той пред ESPN. „Разбира се, че се чудим за какво е всичко това. Очевидно можем да го разрешим само заедно.“

Витес загуби за трети пореден път в Ередивизи. „Всеки трябва да се погледне в огледалото“, продължи Лийч. „Аз съм първият, който го направи. Ще работим усилено, за да се подобрим. Допуснахме гол след 5 минути. След предишните поражения беше много трудно да се справим с това по правилния начин.“

Вратарят Кел Шерпин почувства, че дебютът му с Витес не му донесе това, на което се надяваше. „Получихме цел много бързо“, каза той за ESPN. „Ако бях спрял тази топка, щях да дам тласък на отбора. Точно от това имахме нужда. За съжаление не можах да го направя.“