Волейболистите на България нямат конкуренция на четвъртфиналите на Европейското първенство

NOS игра

Без деца за холандските волейболисти в България на четвъртфиналите на Европейското първенство

Волейболистите на Холандия спечелиха последователни серии от Европейско първенство. На четвъртфиналите победиха учудващо лесно България. Холандия спечели с 3-0 (25-11, 25-13, 25-19) и загуби само един сет в седем мача досега.

Това е шестият път в историята, в който Холандия достига до последните четири на Европейско първенство. В крайна сметка печели сребро четири пъти: 1991, 2009, 2015 и 2017 г. Злато през 1995 г.

Отборът на Холандия, който играе страхотно до момента, започна ударно четвъртфиналния мач във Флоренция. За нула време отборът на новия германски национален треньор Феликс Козловски поведе с 11-3 и никога не погледна назад. Селесте Блек поведе за първи път до десет точки със серия 15-5, след което холандският отбор спечели с 25-11 сета.

2-0 удобно

Вторият сет показа същата картина. Скоро стана 8-2. Блок отново изгради преднина от десет точки (със смачкване) (16-6) и взе втория сет с 25-13, като Холандия вече водеше удобно с 2-0 сета след 45 минути игра.

България, която все още е силна с 3-2 срещу Холандия в Лигата на нациите през 2022 г., се затрудни малко повече в третия мач. Това дори се случи няколко пъти в началото на сета, но трик срещу Словакия (България превърна пасива от 2-0 в победа с 3-2) този път беше малко вероятен.

Изоставайки се със 7-8, Холандия отбеляза три последователни точки, включително красив удар на Ника Далтероп, за да направи 10-8. Италианският селекционер на България Лоренцо Мичели опита да обърне развоя с тайм-аут. напразно При 15-11 той направи нов опит, но Холандия не пусна плячката си.

READ  Свиневъдството в България: Производството се свива

България загуби три мачбола и загуби с 25-19. Седем убийствени блока и седем аса показват силата на Холандия.

„Веднага им създадохме проблеми с много натиск при сервис и това остана така до края на мача“, каза Жулиет Лохуис след това. Ако продължите да играете така, няма да се страхувате от никого.

„Засега се справяме добре“, призна съотборничката Марит Джаспър. „По принцип всичко ни е наред, но сега предстоят големи мачове срещу добри съперници.

до Брюксел

Следващият петък полуфиналът в Брюксел ще види победителя от четвъртфинала между Чехия и Сърбия в сряда от 20:00 часа.

В началото на септември холандските волейболисти ще се опитат да се класират за Олимпийските игри. Двамата най-добри в олимпийските квалификации в Китай се класират директно за Париж.