Възможен състав • Фейенорд – Аякс

Неделя е денят: Класиката в De Kuip. Двубоят между двата отбора е от 14:30 часа, ръководен от рефера Дани Макеле. И на двата отбора липсват играчи, необходими в навечерието на мача между номер две и пет в състезанието.

Все още не е сигурно дали Барт Нюкооп ще може да играе в Ел Класико в неделя. Крилото не излезе напълно невредим от мача срещу ФК Волендам и ще бъде оценен в събота, каза Арне Слот по време на пресконференцията в петък. Треньорът се надява да види няколко играчи обратно в състава за мача в неделя. Антъни Миламбо и Алиреза Джаханбахш тренираха пълноценно през последните дни. Идните дни ще покажат дали могат да бъдат част от селекцията на мача в неделя. Това важи и за Лука Иваношич. Джъстин Бигълоу, Гернот Траунър, Коелиндзе Хартман и Гивай Цайхел така или иначе отсъстват срещу Аякс.

Вратарят Деян Рамай няма да играе за Аякс в момента. 22-годишният страж беше повален след въздушен дуел по време на добавеното време на домакинския мач срещу Go Ahead Eagles в четвъртък вечер. Това доведе до фрактура на левия му лакът, което означава, че настоящият сезон вероятно е приключил за него. Треньорът Van 't Schip също се надява да има Akpom и Brobbey на свое разположение. Остава да видим дали и двамата играчи са достатъчно готови за мача в неделя.

Очакваният състав на Фейенорд: Уеленройтер. Гертруида, Белен, Ханко, Лопес; Уивър, Дървен материал, Ужилвания; Менте, Хименес, Пайшао.

Очакван състав на Ajax: Роли. Джей, Ренч, Каплан, Хъто, Тейлър; Тахирович, Мансверк, Хеленсон, Гьотс; Планинско вино.

READ  Шави Симонс напуска тренировъчния лагер на ПСВ, за да завърши преминаването си в Пари Сен Жермен | футбол