Въпреки гола на 16-годишния Ямал, Барселона губи точки, а Севиля уволнява треньора

Ноус Футбол

ФК Барселона претърпя загуба на точки в испанската лига, когато победи Инженер Гранада с резултат 2-2. Отборът се върна от пасив от 2-0 и изглежда отбеляза победа в добавеното време, но третият гол на Барселона не беше зачетен поради засада.

Барселона не успява да победи Гранада за четвърти пореден път.

Севиля уволни треньора си

Севиля, съотборникът на ПСВ в групата на Шампионската лига, уволни своя треньор Хосе Луис Мендилибар в неделя вечерта. Отборът изравни с Райо Валекано в събота и имаше скромен старт на сезона.

Севиля е на 14-о място. Барселона остава на трето място заради равенството. Жирона, който спечели вчерашната победа с 1-0 над Кадис с Дейли Блинд, е на второ място.

Барселона изостана много рано. Седемнадесет секунди по-късно Браян Сарагоса отбеляза. Хави загуби топката. Сарагоса вкара втория гол за Гранада в 29-ата минута, след красиви решителни движения (2-0)

Ямал (16) е най-младият голмайстор

Изравнителният гол на Барселона дойде преди края на първото полувреме. Изтъкнатият талант Ламине Ямал стреля към далечната греда пред отворена врата и вкара първия си гол с Барселона (2-1). Сега той е най-младият голмайстор (16 години и 87 дни) за Барселона и в Ла Лига.

Серхи Роберто вкара изравнителния гол в 85-ата минута, който също се разписа отблизо след центриране (2-2). В добавеното време Жоа Феликс се разписа с глава в далечния ъгъл. Голът обаче не беше зачетен, тъй като Феран Торес се насочи към топката от засада. Испанецът не докосна топката.

Френки де Йонг не участва заради контузия.