В първия си мач от април Депай отбеляза зашеметяващ гол от воле за Атлетико

Футбол NOS

С фантастичен удар от над 25 метра Мемфис Депай допринесе за победата на своя отбор Атлетико Мадрид. В първия кръг на Ла Лига Гранада беше победен с 3-1.

Депай, който не е играл състезателен мач от април поради контузия на прасеца, започна на пейката на Естадио Метрополитано. Петнадесет минути след полувремето оранжевият национал зае мястото на Алваро Мората, който направи 1-0 на почивката.

Депай беше на терена само за няколко минути, когато Саму отбеляза за 1:1 за Гранада. Но върхът за бившия играч на ПСВ последва в 67-ата минута.

гонче

Депай беше пуснат от Яник Караско на повече от 25 метра от вратата и атакува агресивно. А топката изчезна в мерника зад вратаря Андре Ферейра, който изскочи неуспешно.

Дебай е тежък удар

Топката на Депай изглеждаше победният гол, но в добавеното време се стигна до 3-1. Маркос Йоренте се възползва от загубата на топката на Гранада и отбеляза.

Благодарение на тази победа Атлетико е незабавно с две точки пред защитаващия шампиона Барселона, който беше само 0-0 от Хетафе в неделя.