Германия, която достигна до втория полуфинал след победа над Австрия | футбол

Германия освирква по време на груповата фаза, спечелвайки втория сет с пълна плячка от девет точки. Но на четвъртфинала срещу Австрия нещата изведнъж не се развиха гладко. Алпийската страна, която завърши на второ място в група А след Англия на Сарина Вигман, продаде повече кожа от обикновено и беше близо до отбелязване на ранен гол чрез Барбара Дънст. Играчът на Айнтрахт Франкфурт стреля с глава от гредата в рамките на петнадесет минути и накара Германия да трепери. Германците обаче напреднаха много преди края на първото полувреме. Лина Магул беше тази, която отбеляза 1-0 на дъската с дясната си ръка.

Изглеждаше, че не след дълго мачът с 2-0, когато Джулия Гуен удари гредата. Австрия изглеждаше предпазлива, но продължи да вярва, че сякаш съдбата си е поиграла с нея, Дънст удари гредата за втори път.

През останалата част от мача изглеждаше, че Германия трябва да направи всичко по силите си за слаба победа в серия, но с последния съдийски сигнал, мудността на гигантския австрийски вратар предизвика допълнителна измама. Александра Поуп се възползва от грешката и направи 2-0.

С тази победа Германия се класира за полуфиналите, където ще срещне Холандия или Франция. Двете страни играят четвъртфиналите в събота вечерта.

READ  Ариенс в сълзи, след като спечели втората смяна в Елфстедентохт | карам ски